Державне та комунальне майно — не менш важлива частка економіки ніж, наприклад, публічні закупівлі. Захистивши необхідні зміни у законодавстві для проведення процедур за прозорими правилами, ми сьогодні можемо стежити за всіма кроками реалізації активів. 

На сьогодні немає систематичного та незалежного контролю за управлінням власністю держави.

Тому ми, Трансперенсі Інтернешнл Україна, презентуємо унікальну методологію моніторингу порушень у сфері приватизації та оренди державного і комунального майна з метою надання представникам громадянського суспільства інструкції з контролю за процедурами малої приватизації та оренди державної та комунальної власності через електронну торгову систему Prozorro.Продажі.

Метою такого моніторингу є виявлення порушень законодавства України в процесі приватизації та оренди державного і комунального майна.

Об’єктом моніторингу є:

  1. Аукціони приватизації та оренди державного та комунального майна.
  2. Етапи приватизації та оренди державного та комунального майна до початку та після закінчення аукціону. 
  3. Об’єкти приватизації та оренди в реальному часі та просторі.

Методи, які можуть застосовуватися при проведенні моніторингу:

  1. Веб-аналіз – метод, який дозволяє виявити наявність або відсутність фактів порушення законодавства України в процесі приватизації та оренди державного і комунального майна шляхом моніторингу веб-ресурсів організаторів торгів та/або електронної торгової системи Prozorro.Продажі тощо.
  2. Контент-аналіз інформації, отриманої з веб-ресурсів та інших відкритих джерел, що дозволяє відібрати факти порушення законодавства України в процесі приватизації та оренди державного і комунального майна та структурувати їх.
  3. Інтерв’ювання скаржників на факти порушення законодавства України в процесі приватизації та оренди державного і комунального майна (за можливості).
  4. Метод спостереження – огляд об’єктів приватизації та оренди, спілкування з організаторами торгів тощо. 

 Ознайомитись з самою методологією можна нижче.

Також, ми підготували для громадськості шаблони звернень до контролюючих органів та організаторів, які можна використовувати у випадку знайдених порушень:

До підготовки долучились експерти ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна», ГО «Центр протидії корупції» та ДП «Прозорро.Продажі».