18 грудня Transparency International Ukraine за підтримки Єврокомісії провела презентацію дослідження “Управління активами як функція АРМА. Співвідношення норм права”.
Юристи ТІ Україна спільно з представниками експертного середовища, НАБУ, САП, АРМА, Міждисциплінарним науково-освітнім центром протидії корупції проаналізували українське та міжнародне законодавство у сфері управління активами, практику Європейського суду з прав людини та роботу іноземних органів АРО – АМО.
Серед головних висновків праці – функція з управління арештованими активами не порушує права на мирне володіння майном, гарантоване ст. 1 Протоколу до Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод та ст. 41 Конституції України.
Представляючи дослідження, Катерина Риженко зазначила: “Один зі способів запобігання та боротьби зі злочинами – це настання наслідків. Виявлення, арешт та конфіскація доходів, отриманих злочинним шляхом, – доволі ефективний інструмент. Саме тому важливо розуміти, чи управління арештованими активами не порушує права на мирне володіння майном”.
Публікуємо повний текст праці для ознайомлення та продовження плідної дискусії.
Ця публікація була підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є відповідальністю виключно Transparency International Ukraine необов’язково відображає погляди Європейського Союзу.
Transparency International здійснює підтримку Національного агентства в рамках проекту «Підвищення ролі громадянського суспільства в нагляді за державними фінансами», що фінансується Європейським Союзом. Проект має на меті надати громадянському суспільству та журналістам ефективні інструменти для боротьби з корупцією, відмиванням грошей і поверненням активів для здійснення громадського нагляду за фінансами та підтримки запуску Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА), а також для оновлення реєстру політично значущих осіб. Більше інформації за посиланням: https://goo.gl/SncnHJ