Останні пів року ми були свідками численних корупційних скандалів. Вони стосувалися як хабарів високопосадовцям, так і закупівель, у тому числі в оборонній сфері. Усе ці історії створювали певну тривожність в питанні майбутньої відбудови.

І все це — на тлі агресії росії. Станом на квітень 2023 року задокументовані збитки інфраструктурі України через незаконне повномасштабне вторгнення росії становлять134,6 млрд (відновна вартість). Руйнування житлових будинків, підприємств, навчальних закладів та інфраструктури агросектору продовжується. Зокрема, у вказаних матеріальних втратах не враховані збитки від катастрофи на Каховській ГЕС і всіх руйнувань за останні два місяці.

Нині перед Україною стоїть важливе завдання: відновити країну за принципом «відбудувати краще, ніж було» і перевершити стан справ до війни. Такий запит мають, зокрема, громадяни всередині країни. І так само гострою залишається на сьогодні потреба України у військовій допомозі — для захисту народу від російської агресії та відновлення територіальної цілісності.

Але безперечно, що успіх зусиль з відновлення залежить від того, наскільки повно уряд уряду відданий принципам доброчесності у відбудові. Як показало нещодавнє соціологічне дослідження, створене на замовлення Transparency International Ukraine,  73% українців та 80% представників бізнесу найбільше непокоїть повернення корупційних схем у процеси відновлення країни. 

Тож щоб забезпечити прозору та ефективну відбудову, необхідно запроваджувати в нашій країні реформи та укріплювати антикорупційну екосистему.

З моменту презентації нашого останнього аналітичного документа для Міжнародної антикорупційної конференції у грудні 2022 року в антикорупційному поступі України дещо суттєво змінилося — деякі питання за цей час були вирішені, водночас постали інші виклики, подолання яких потребує значних зусиль держави та громадянського суспільства. 

Тож з нагоди Конференції з питань відновлення України у Лондоні Transparency International Ukraine та Базельський інститут управління підготували свої зауваження та рекомендації щодо посилення антикорупційних заходів для забезпечення прозорої відбудови. 

array(3) { ["quote_image"]=> bool(false) ["quote_text"]=> string(264) "Тож щоб забезпечити прозору та ефективну відбудову, необхідно запроваджувати в нашій країні реформи та укріплювати антикорупційну екосистему." ["quote_author"]=> string(0) "" }

Тож щоб забезпечити прозору та ефективну відбудову, необхідно запроваджувати в нашій країні реформи та укріплювати антикорупційну екосистему.