Про нас

Transparency International – антикорупційна організація, заснована 1993 року в Берліні колишнім директором Світового банку Пітером Айґеном. Зараз головою правління ТІ є Хосе Угас. Transparency International присутня більш ніж у 100 країнах світу. Організація найбільш відома Індексом сприйняття корупції та Глобальним корупційним барометром. За даними Звіту Global Go To Think Index Tank за 2014 рік, Transparency International була на 13-му місці зі 150 в рейтингу світових аналітичних центрів (think tanks).

Українське відділення Transparency International виросло з Творчого об’єднання «ТОРО» – неурядової організації, зареєстрованої у 1999 році в м. Кіровоград. З 1 червня 2012 року об’єднання офіційно перейменовано в громадську організацію Transparency International Україна. Кількість працівників на той час складала не більше 10 осіб. Ця невелика команда змогла стати однією з провідних антикорупційних організацій держави, працюючи над напрямками: «Прозорі публічні фінанси», «Відкрите врядування», «Ефективна антикорупційна політика», «Професійні громадські антикорупціонери». Організація створила широку регіональну коаліцію «Декларації без декорацій», яка перевіряла декларації високопосадовців та вперше в державі моніторила їх стиль життя. Однією з перших в Україні організація почала впровадження ініціативи Open Government Partnership. І ось уже 5 років поспіль здійснює громадський контроль за її втіленням.

У жовтні 2014 році Transparency International Україна отримала повну офіційну акредитацію як відділення Transparency International. Це відбулося на щорічному зібранні членів глобального антикорупційного руху.

Під час Революції Гідності ТІ Україна стала джерелом об’єктивної інформації про розвиток подій в Україні для журналістів та міжнародних партнерів з усього світу. У цей час ми долучилися до створення платформи «Реанімаційний пакет реформ» та разом з партнерами розробили пакет антикорупційних законів. Після Революції Гідності ми зосередилися на контролі виконання антикорупційної реформи та створенні нових антикорупційних органів. Допомагали в розробці, адмініструванні та просуванні системи електронних закупівель ProZorro. Одними з перших в Україні почали займатися зміною негативного ставлення до викривачів корупції та їх захистом, створивши зручну електронну форму повідомлень і пізніше долучившись до навчань цього державних органів. Уже третій рік поспіль ТІ Україна проводить масштабні інформаційні кампанії, покликані змінити ставлення суспільства до корупції («Прокинься! Корупція вбиває!», «Вони б не мовчали», «Корупція має бути помічена»).

З 1 липня 2016 року в організації з’явився новий виконавчий директор Ярослав Юрчишин, а головний офіс переїхав до Києва. У нас змінилася місія: тепер ми прагнемо знизити рівень корупції в Україні шляхом сприяння прозорості, підзвітності та доброчесності публічної влади і громадянського суспільства.

Сьогодні нас уже понад 20 осіб, ми є потужним представництвом глобального руху, який має єдине бачення світу, де державні структури, ділові кола, громадянське суспільство і щоденне життя людей вільні від проявів корупції.

ТІ Україна у 2018 році

Бачення нашого статусу в 2018 році – ми маємо сильну аналітичну складову, основною діяльністю є напрацювання та аналіз антикорупційних політик в Україні, рухаємося до професійного полісі-центру.

У майбутньому:
Ми є потужним представництвом глобального руху, який має єдине бачення світу, де державні структури, ділові кола, громадянське суспільство і щоденне життя людей вільні від проявів корупції. У 2018 ми маємо сильну аналітичну складову, основною діяльністю є напрацювання та аналіз антикорупційних політик в Україні, рухаємось до повноцінного полісі-центру. Ми перебуваємо у перехідній стадії між активістською організацією і полісі-центром.

Наша місія:
Знизити рівень корупції в Україні шляхом сприяння прозорості, підзвітності та доброчесності публічної влади і громадянського суспільства.

Наші стратегічні пріоритети:

Відкрите та належне врядування

Ініціативи:
– Створення моніторингової інфраструктури для підвищення доброчесності і ефективності публічних закупівель і продажів.
– Розгортання ініціативи «Відкритий Парламент» і належне впровадження в Україні стандартів глобальної Ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд».

Нульова толерантність до корупції

Ініціативи:
– Інформаційно-мобілізаційні антикорупційні кампанії національного рівня.
– Моніторинг ефективності розслідування зловживань режиму Віктора Януковича.
– Посилення доброчесності українського бізнесу, а саме: аналітично-моніторингова робота (консультування бізнесу, написання антикорупційних політик, compliance policy; рейтинги).
– Моніторинг проявів конфлікту-інтересів у діяльності топ-посадовців та політичних діячів країни.
– Розробка та імплементація механізмів контролю прозорості політичних фінансів.
– Сприяння вільному доступу до державних баз даних та реєстрів.

Ефективні борці з корупцією

Ініціативи:
– Юридична та організаційна підтримка викривачів корупції.
– Інформаційна та консультативна підтримка борців із корупцією.
– Сприяння розбудові та розвитку антикорупційних державних органів, зокрема Національного агентства з питань запобігання корупції.
– Розвиток тематичних та регіональних партнерських мереж борців із корупцією.
– Перезавантаження українських судів та переатестація їх кадрів + антикорупційний суд.

Стратегічні пріоритети Transparency International Україна на 2016 – 2018 роки

Бачення та ініціативи Transparency International Україна в 2018 році.