Про нас

Трансперенсі Інтернешнл Україна – 

акредитований представник глобального руху Transparency International, що комплексно підходить до розробки і впровадження змін задля зниження рівня корупції.

Стратегічні пріоритети на 2022-2024

ЕФЕКТИВНА ТА ПРОЗОРА СИСТЕМА ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ

Закупівлі мають відбуватися швидко, прозоро, конкурентно і просто.

ДІЄВА АНТИКОРУПЦІЙНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ

Розробка і адвокація нормативно-правових актів, проведення моніторингу діяльності антикорупційних органів.

ПРОЗОРЕ ТА ПІДЗВІТНЕ МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Збільшення прозорості та підзвітності міст, адвокація законодавчих змін.

ЕФЕКТИВНЕ УПРАВЛІННЯ ПУБЛІЧНИМ МАЙНОМ 

Адвокація пропозицій для вдосконалення законодавства у сфері управління публічним майном, контроль і запуск системи відкритого обліку державного майна.

СИЛЬНА ТА СТІЙКА ОРГАНІЗАЦІЯ 

Підвищення ефективності внутрішніх процесів та впізнаваності організації, посилення фінансової стійкості.

Історія

Глобальний рух

Transparency International – антикорупційна організація, яку 1993 року в Берліні заснував ексдиректор Світового банку Пітер Айґен. Зараз головою правління ТІ є Делія Феррейра Рубіо. Transparency International присутня більш ніж у 110 країнах світу. Організація найбільш відома Індексом сприйняття корупції та Глобальним корупційним барометром. За даними Звіту Global Go To Think Index Tank за 2017 рік, Transparency International була на 51-му місці зі 173 в рейтингу світових аналітичних центрів (think tanks). І на першому місці серед 65 світових аналітичних установ, що займаються темою Відкритого та належного урядування.

Заснування ГО “Трансперенсі Інтернешнл Україна”

Це відбулося на щорічному зібранні Transparency International.
Діяльність організації після Революції Гідності

Організація долучилася до створення платформи «Реанімаційний пакет реформ» та разом з партнерами розробили законопроєкти, що лягли в основу майбутньої антикорупційної реформи. Опісля Transparency International Ukraine зосередила увагу на розбудові антикорупційної екосистеми, реформі публічних закупівель та ухваленні відповідного законодавства. У 2016 році головний офіс переїхав до Києва, що відкрило ширші можливості для просування антикорупційної реформи.

ТІ Україна адмініструвала реформу публічних закупівель та публічних продажів і оренди. Організація передала державі відповідні електронні системи, адміністраторами яких стали держпідприємства ProZorro та ProZorro.Продажі. Аналогічно організація долучилася до медичної реформи − передала державі електронну медичну систему eHealth. Також у партнерстві з Офісом реформ Міністерства економіки створила єдину відкриту онлайн базу фінансової звітності державних підприємств ProZvit, яку пізніше передали державі.

Роль ТІ Україна в розвитку екосистеми органів протидії корупції була значною із початку впровадження антикорупційної реформи. Зокрема команда спільно з партнерами провела успішну адвокаційну кампанію з ухвалення закону, який відповідав рекомендаціям Венеціанської комісії. Трансперенсі Інтернешнл Україна здійснювала аналіз претендентів на посади суддів Вищого антикорупційного суду. Опісля організація активно давала рекомендації для посилення стійкості та спроможності антикорупційних інституцій.

Контроль за дотриманням законодавства та принципів системи ProZorro в публічних закупівлях організація здійснює через спільноту DOZORRO.

Водночас ТІ Україна аналізує політики у сфері приватизації, оренди державної та комунальної власності та формує пропозиції щодо вдосконалення законодавства, аби управління активами було ефективнішим.

Окрім того, ТІ Україна понад 5 років займається підвищенням прозорості місцевого самоврядування через програму “Прозорі міста”. Ключовими продуктами програми були Рейтинг прозорості 100 найбільших міст і Рейтинг підзвітності 50 міст України. Команда щорічно аналізує відкритість міських рад і надає рекомендації для покращення практик прозорості та підзвітності.

Діяльність організації у часи війни

Через повномасштабну війну організація додала ще два важливих напрями роботи. Це прозора та ефективна відбудова України та конфіскація російських активів, які мають допомогти у відновленні держави. Разом з партнерами створили коаліцію RISE Ukraine для просування принципів доброчесності, сталості та ефективності у відновленні країни.

Членство

Якщо ви хочете стати членом ТІ Україна, необхідно зробити декілька кроків. Які — дізнавайтесь з інструкції.

Органи управління та контролю

Голова правління

kifenko-sajt.png

Олена КІФЕНКО

Експертка з моніторингу громадянського суспільства.

Реєстр інтересів
CV

Члени правління 

huss

Оксана ГУС

Співзасновниця Міждисциплінарної мережі дослідників корупції.

grossmann

Старший радник з питань Центральної та Східної Європи та керівник програми «Зелена корупція» Базельського інституту управління.

yelejko

Тарас ЄЛЕЙКО

Працює в напрямі реформування фінансової сфери в USAID. Колишній заступник голови Фонду держмайна

Sheremeta

Член Міжнародної консультативної ради в GLOBSEC. Колишній міністр економічного розвитку і торгівлі України.

Наглядова рада

Наглядова Рада є контролюючим органом ТІ Україна, що обирається на 2 роки.

Вона консультує і контролює Організацію з питань фінансової діяльності та цільового використання активів, а також щороку надає членам організації висновок про фінансову діяльність за минулий рік. Крім цього, Наглядова Рада ТІ Україна здійснює контроль за виконанням рішень керівних та виконавчих органів Організації.

Детальніше про повноваження Наглядової Ради читайте у Статуті ТІ Україна.

Поштова скринька Наглядової Ради: [email protected]

Antonina-Prudko

Голова Секретаріату мережі UNIC.

Bugaj

Юрій БУГАЙ

Виконавчий директор та співзасновник компанії StudyDive.

Biletskyj

Адміністративний директор аналітичного центру ACREC.

Директорат

borovyk

Виконавчий директор

geraskins

Сергій ГЕРАСЬКІН

Фінансовий директор

Anastasiya Mazurok

Заступниця виконавчого директора з операційної діяльності

Ivan Lakhtionov

Заступник виконавчого директора з реалізації інноваційних проєктів

Kateryna Ryzhenko

Заступниця виконавчого директора з юридичних питань

Річні звіти

Чим займається організація? Які вона має важелі впливу та інструменти протидії корупції? Відповіді на ці та інші питання ви можете знайти у річних звітах ТІ Україна.

Установчі документи

Ви можете ознайомитися з установчими документами Трансперенсі Інтернешнл Україна.

Етичний контроль 

ТІ Україна керується принципом «нульової толерантності» до будь-яких проявів корупції і вживає всіх необхідних заходів для її запобігання, виявлення та протидії. Якщо Вам стало відомо про випадки корупції за участі команди ТІ Україна, повідомте про це на пошту [email protected]

Детально про антикорупційну політику організації читайте у документі.

Політика з протидії торгівлі людьми

TI Ukraine прагне запобігати торгівлі людьми та експлуатації працівників у всіх аспектах своєї діяльності. Ми затвердили політику і план заходів з попередження і протидії торгівлі людьми. Вона встановлює керівні принципи та очікування для всіх співробітників, підрядників та зацікавлених сторін.

Детальніше читайте в документі.

Підписатися на майданчики:

Для медіа

Контакти

04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 37-41