Лабораторним центрам не вистачає реагентів для ПЛР-тестування на коронавірус. А все тому, що постачальники не можуть упоратися із замовленнями.

За даними Міністерства охорони здоров’я, щодня в середньому проводять понад 20 тисяч тестувань. І ця цифра, кажуть у МОЗ, буде лише збільшуватися. Вона й так істотно збільшилася влітку, розповідають лікарі. Причин кілька. По-перше, хвороба шириться з новою силою. А по-друге, чимало українців тестувалися або перед виїздом за кордон, або після повернення.

Майже 600 тисяч ПЛР-тестів закупили українські лабораторії з початку пандемії через систему Prozorro. Йдеться про понад 100 мільйонів гривень.

Кількість тестів по областях дуже різна. Наприклад, Кіровоградщина не придбала жодного. Луганщина – лише пів сотні. Донеччина – понад 500. Рівненщина – понад 50 тисяч. А найбільше Київщина – майже 150 тисяч.

“Лікарні та лабораторні центри можуть також отримувати тести централізовано від МОЗ або від волонтерів. На початку літа ми спостерігали тенденцію до збільшення кількості тестів. Якщо за березень-червень закупили 56 тисяч тестів, то за три місці літа удесятеро більше”, – пояснює спеціаліст з публічних закупівель TI Ukraine Ярослав Пилипенко.

Точна кількість ПЛР-систем, які мають лабораторії, невідома. Держава такого обліку не веде. Як і незрозуміло, яким чином МОЗ вирішуватиме проблему нестачі реагентів.

Лікарні та лабораторні центри можуть також отримувати тести централізовано від МОЗ або від волонтерів. На початку літа ми спостерігали тенденцію до збільшення кількості тестів. Якщо за березень-червень закупили 56 тисяч тестів, то за три місці літа удесятеро більше.

спеціаліст з публічних закупівель TI Ukraine Ярослав Пилипенко. 

Джерело: www.5.ua