Перезапуск Національної агенції з питань запобігання корупції. Таку ідею вже давно висловлювали влада та громадянське суспільство.

Нещодавно створили комісію, яка обиратиме нового очільника агентства. Чому це потрібно зробити?

Про це Громадське радіо поговорило з керівником юридичного відділу Transparency International Ukraine Катериною Риженко.

Чому не все агентство перезапускається повністю?

НАЗК вже існує давно в порівнянні з іншими частинами антикорупційної інфраструктури, але, на жаль, довгий час вся антикорупційна спільнота і всі свідомі громадяни нашої країни говорили, що не вийшов цей варіант, не працює цей орган, він є політично заангажованим. Він не показує цих результатів, які б мали показати. Ми пам’ятаємо той час, коли чиновники подали декларації, де показали свої будинки, ікони, храми, зброю і тому подібне, але пройшло вже понад два роки, і НАЗК перевірило лише сотню декларацій з мільйонів.

Тому давно вже говорять про потребу перезапуску.

Наприклад, з самого початку НАЗК було колегіальним органом, тобто була колегія, яка приймала управлінські рішення і керувала цим органом.

Така форма керівництва абсолютно себе не виправдала. Тому нарешті після всіх років протестів і тверджень про те, що треба перезапускати цей орган, проголосували новий закон, і з обрання нового голови і починається цей процес перезапуску.

Відтак не буде колегіального управління, буде один голова, який буде і самостійно нести відповідальність, і вести процеси перезапуску.

Не тільки голова переобирається, новий закон вніс зміни в діяльність НАЗК – від електронних декларацій до перевірки політичних партій.”

Не буде колегіального управління, буде один голова, який буде і самостійно нести відповідальність, і вести процеси перезапуску

Також Катерина Риженко зазначила, що майбутній голова НАЗК не тільки має виконувати свої безпосередні функції, які передбачені законом, а й довести, що такий орган, який протягом не одного року був болючою точкою нашої антикорупційної реформи, можна перезапустити.

Більше про виклики нового голови НАЗК читайте у колонці “Тягар відповідальності. Що чекає на першого голову НАЗК?”.

Повну версію розмови можна прослухати на сайті Громадського радіо

Дякуємо за цікавий ефір журналістці Анастасії Багаліці.

Майбутній голова НАЗК має довести, що такий орган, який протягом не одного року був болючою точкою нашої антикорупційної реформи, можна перезапустити.

Джерело: hromadske.radio