3 червня Вищий антикорупційний суд, у складі суддів Гавриленко, Кравчук та Танасевич, визнав винуватою суддю Броварського міськрайонного суду Ганну Білик. 

За результатами розгляду ВАКС постановив позбавити волі суддю Білик на строк 6 років з позбавленням права займати посади на строк 3 роки та конфіскацією автомобілю та земельної ділянки у Броварах.

В чому справа?

У січні 2017 року Державна фіскальна служба виявила, що приватне підприємство без офіційного дозволу здійснює торгівлю паливом. В результаті, був складений протокол про адміністративне правопорушення, а 13,5 тонн дизпалива вилучено.

У травні того ж  року адмін.протокол потрапив на розгляд до судді Білик. Вона ухвалила постанову, якою закрила провадження щодо працівника приватного підприємства у зв’язку з закінченням строків накладення стягнення. При цьому суддя не вирішила питання щодо вилученого дизпалива.

Представник підприємства звернувся до судді Білик за роз’ясненням, і вона  повідомила, що за 1 тис.євро готова винести потрібне рішення, де буде вказано, що дизельне паливо треба повернути. Суддя також порекомендувала подати змінену заяву про роз’яснення постанови і зазначити у ній, що вилучені 13,5 тонн дизпалива необхідно повернути законному власнику, тобто представнику ТОВ «Інлекс Груп».

14 червня 2017 року суддю Білик затримали в приміщенні Броварського міськрайонного суду, а 1 тис. євро вилучили прямо у кабінеті судді.

На противагу фактам, обвинувачена наголосила, що з самого початку відбувалася фальсифікація. 

Під час свого виступу Білик стверджувала, що “15 чоловік зайшли, понятих з кутка покликали лише тоді, коли знайшли на дивані кошти. А вона зі свого місця не могла взагалі бачити, хто  б туди клав гроші”.

Пізніше суддя попросила  вибачення за свою емоційність і наголосила, що приємно здивована виправдувальними вироками ВАКС. Своєю чергою, вона просила виправдати  її, оскільки інкримінованого вона не вчиняла.