Державна аудиторська служба України 24 вересня 2018 року розпочала моніторинг закупівель через власний електронний кабінет в системі ProZorro, який регулюється змінами до законів від 27 січня 2018 року. Наразі моніторинг відбувається у тестовому режимі, однак вже невдовзі очікується підключення всіх регіонів.

Transparency International Ukraine працює над розробкою нової сторінки в модулі аналітики ProZorro для фільтрування даних моніторингу ДАСУ.

Закупівлі, що підпадають під перевірку, маркуватимуться в ProZorro додатковим розділом “Інформація про моніторинг”.

Transparency International Ukraine працює над розробкою нової сторінки в модулі аналітики ProZorro для фільтрування даних моніторингу ДАСУ.

Як буде проводитись моніторинг і що отримають від моніторингу ДАСУ, раніше роз’яснювалаюрист TI Україна Марта Гоголь. Стисло переказуємо основні тези:

  1. Будь-хто зможе слідкувати за моніторингом закупівель ДАСУ і дивитись, на підставі чого цю закупівлю обрали для перевірки
  2. Рішення про початок моніторингу приймається керівником органу контролю та оприлюднюється в електронній системі протягом 2-х робочих днів з дня його прийняття
  3. Моніторинг не буде призупиняти процедуру закупівлі
  4. Кабінет допоможе реалізувати одне з положень закону щодо обміну інформацією між замовником та аудиторами в електронному вигляді
  5. Процедура моніторингу триває 15 робочих днів з моменту його початку та за її результатами оприлюднюється висновок у електронній системі
  6. Замовник може звернутись за роз’ясненням висновку до ДАСУ у випадку незгоди з рішенням або оскаржити відповідний висновок протягом 10 днів у судовому порядку.
  7. Порядок моніторингу ДАСУ зможе забезпечити превентивну функцію, надавши замовнику можливість усунути порушення, які були виявлені під час моніторингу без накладення санкцій на такого замовника.
  8. Предметом моніторингу є всі дії замовника, які були здійснення ним під час проведення процедури закупівлі і аж до моменту повного виконання договору.

Державна аудиторська служба України є одним з основних контролюючих органів у сфері публічних закупівель, на який покладено обов’язок здійснювати контроль за дотриманням законодавства про закупівлі шляхом інспектування та довгоочікуваного моніторингу.

Порядок моніторингу ДАСУ зможе забезпечити превентивну функцію, надавши замовнику можливість усунути порушення, які були виявлені під час моніторингу без накладення санкцій на такого замовника.