Ми продовжуємо вам розповідати про корупцію на Оліімпіадах.
І поки Токіо урочисто проводить Олімпійські ігри-2020, ми розповімо вам про місто-організатора попередньої Олімпіади-2016, Ріо-де-Жанейро.
Олімпійські ігри, як і будь-яка подія міжнародного масштабу, рідко обходяться без скандалів. На жаль, Ріо запам’яталося світові не тільки в спортивному ключі, але й у корупційному.
Проведення Олімпіади-2016 мало дати шанс Бразилії показати світові свій новий образ — сучасний, розвинений і відповідальний. Однак натомість країна отримала неабиякий розголос масштабів корупції. Арешти почалися, тільки-но спортсмени покинули стадіони.
Перші підозри у незаконних схемах вручили ще до проведення олімпіади. Колишнього президента Бразильського олімпійського комітету, Карлоса Нузмана, звинувачували у підкупі голосів МОЗ, які призвели до вибору Ріо-де-Жанейро для проведення Олімпійських ігор.
Колишній мер Ріо, Едуардо Паес, звинувачувався у хабарництві на суму майже 3 мільйони доларів в обмін на сприяння укладанню контрактів, пов’язаних із Олімпіадою.
Нова лінія метро у Ріо стала ключовою спадщиною Олімпійських Ігор-2016. Разом з тим, вона стала об‘єктом поліцейського розслідування, пов‘язаного із шахрайством. І все тому, що рахунок за неї різко збільшився з початкових 169 мільйонів доларів до 1,841 мільярдів доларів.
За час підготовки до Олімпіади у Бразилії зафіксували максимальне підвищення корупції. Показники в щорічному Індексі сприйняття корупції Transparency International рекордно зменшився з 43 балів у 2014 році до 38 балів у 2015 році.
Сумно дізнаватись, що такі позитивні події, які об’єднують цілий світ, також заплямовані хабарництвом, підкупом та корупційними схемами.