24 грудня Президент підписав закон “Про оренду державного і комунального майна”.

Як повідомляє сайт президента, “цей закон впроваджує просту й прозору процедуру надання в оренду державного та комунального майна, яка є більш вигідною завдяки вільній конкуренції”.

Transparency International Ukraine надавала правки та рекомендації до цього законопроєкту. Організація вважає великою перемогою те, що народні депутати врахували наші рекомендації щодо гармонізації із законодавством про місцеве самоврядування та виключення права викупу орендованих приміщень не безконкурсній основі.

Отже, з наступного року відбір орендарів державного або комунального майна буде відбуватися на електронних аукціонах в електронній торговій системі за правилами абсолютної прозорості.

Ключові позитивні зміни закону:

* Ведення переліків майна в електронній системі, що йтиме під оренду. Тепер українці побачать, скільки реального майна під оренду здається в їхніх громадах, за скільки і кому. Це буде першим кроком до прозорого та публічного обліку державного і комунального майна.

* Орендаря обиратимуть через відкритий конкурс на електронному аукціоні, де основним критерієм вибору переможця буде висока ціна. Це створить повноцінні рівні умови для бізнесу та дозволить громадам отримувати більше коштів для їхніх бюджетів.

* Усі договори оренди будуть оприлюднюватись в електронній торговій системі. Отже, в єдиному місці всі зможуть побачити хто і на яких умовах орендує майно громад.

Тож ще один великий корупційний ризик у законодавстві знищено.

Нагадаємо, юристи ТІ Україна підготували детальний юридичний аналіз ще на стадії першого читання законопроекту.

Відбір орендарів державного або комунального майна буде відбуватися на електронних аукціонах в електронній торговій системі за правилами абсолютної прозорості