В Україні державні і муніципальні структури закупили 636 апаратів штучної вентиляції легень на 500 млн грн. Це дані з Публічного модуля аналітики BI Prozorro за 2020 рік щодо всіх завершених та активних закупівель станом на 12 квітня.

Нагадуємо, що на 28 березня в системі було 385 закупівель апаратів ШВЛ на понад 286 млн грн.

Апарати штучного дихання необхідні хворим на COVID-19, бо вірус переважно уражає легені. Приблизно 2,3 % захворілих потребують ШВЛ. Станом на 14 квітня в Україні зареєстровано 3372 хворих на коронавірус.

За даними Національної служби здоров’я України в лікарнях для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 є 1870 апаратів штучного дихання. Наразі цього достатньо. Однак лікарні активно готуються до ймовірного стрибка кількості хворих після великодніх свят.

Найбільше апаратів ШВЛ закупили в Дніпропетровській (104), Київській (75), Одеській (61) і Львівській (41) областях. Найменше придбали в Івано-Франківській (4) і Чернігівській (7) областях. По 10 апаратів закупили у Закарпатській, Рівненській, Кіровоградській, Миколаївській та Луганській областях.

Аналітики DOZORRO помітили, що далеко не всі закупівлі ШВЛ в Prozorro завершуються успішною поставкою. За останні кілька тижнів через відміну закупівлі не вдалося закупити 49 апаратів. Серед причин розірвання договорів помилки замовників під час проведення закупівлі і неможливість поставки. Один договір на закупівлю 20 ШВЛ розірвали за взаємною згодою сторін.

Нагадуємо, станом на 5 квітня в Україні через Prozorro закупили 44 320 тестів на COVID-19 на 14 млн грн.

Якщо бажаєте отримувати інші новини, пов’язані із закупівлями під час пандемії, пишіть: [email protected]

Більше про закупівлі по COVID-19 на Facebook-сторінці DOZORRO та Transparency International Ukraine.

Найбільше апаратів ШВЛ закупили в Дніпропетровській (104), Київській (75), Одеській (61) і Львівській (41) областях.