Ми закликаємо до негайної добровільної відставки всіх суддів Конституційного Суду України (КСУ), які підтримали демонтаж антикорупційної реформи в Україні.

Це судді: Олександр Миколайович Тупицький, Віктор Валентинович Городовенко, Ірина Миколаївна Завгородня, Олександр Володимирович Касмінін, Віктор Васильович Кривенко, Олександр Миколайович Литвинов, Володимир Романович Мойсик, Сергій Володимирович Сас, Ігор Дмитрович Сліденко (подав заяву про відставку), Петро Тодосьович Філюк, Галина Валентинівна Юровська

Корупція визнана однією із загроз національній безпеці. Законодавчі норми, які  рішенням КСУ було визнано неконституційними, формували основу антикорупційної системи. Ми обурені цим рішенням, воно завдає значної шкоди репутації країни та розвертає вектор її розвитку. Адже своїм рішенням судді посягнули на стратегічний курс України на ЄС та НАТО, що закріплено у Конституції України, та якого ми добилися після перемоги Революції Гідності.

Ухвалюючи це резонансне рішення, судді КСУ вийшли за рамки своїх повноважень та приймали його в умовах конфлікту інтересів. Наслідки рішення КСУ незворотні, понад 100 справ, які розглядав Вищий антикорупційний суд України та розслідувало Національне антикорупційне бюро України, закрито. Винних не буде покарано. Порушуючи зобов’язання, які Україна взяла на себе в рамках угоди з МВФ, ЄС та іншими міжнародними партнерами, країна ризикує втратити зовнішню фінансову підтримку, яка необхідна в період кризи.

Крім уже завданої суддями шкоди, зараз під загрозою подібного неправового рішення є закони про мову, земельну реформу, Вищий антикорупційний суд, Фонд гарантування вкладів. Відповідні подання вже на розгляді та в порядку денному КСУ і рішення по них можуть бути прийняті найближчим часом.

Ми втомились від недоброчесних суддів та неправових рішень, які не ґрунтуються на верховенстві права та справедливості. І саме тому  закликаємо суддів Конституційного Суду до добровільної відставки.

Приєднатися до переліку підписантів відкритого листа можна за адресою [email protected].

array(3) { ["quote_image"]=> bool(false) ["quote_text"]=> string(368) "Ми втомились від недоброчесних суддів та неправових рішень, які не ґрунтуються на верховенстві права та справедливості. І саме тому  закликаємо суддів Конституційного Суду до добровільної відставки." ["quote_author"]=> string(0) "" }

Ми втомились від недоброчесних суддів та неправових рішень, які не ґрунтуються на верховенстві права та справедливості. І саме тому  закликаємо суддів Конституційного Суду до добровільної відставки.

Transparency International Ukraine, ВО “Автомайдан”, Vox Ukraine, ГО “Антикорупційний Штаб”, Центр громадського моніторингу та досліджень, Фундація DeJure, Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції в Україні (ACREC), ГО “Громадське телебачення Світловодська”, ГО “Кременчуцький антикорупційний центр”, Рух ЧЕСНО, ГО “Криворізький центр розслідувань”, ГО “Центр економічної стратегії”, ГО “Разом проти корупції”, ГО “Агенція міських ініціатив”, ГО “Єдність і Розвиток”, Лабораторія Законодавчих Ініціатив, Українська школа політичних студій, ГО “Агентство ефективних рішень”, ГО Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО), АЦ “Інститут аналітики та адвокації” , ГО “Асоціація Політичних Наук”, Центр української політики “Ексампей”, ГО «Аналітично-адвокаційний центр”, “Львівський регуляторний хаб”, Інститут законодавчих ідей, 100 відсотків життя. Київський регіон, ГО “Миколаївський центр журналістських розслідувань”, ГО “Дев’ятий полюс”, ГО “Жіночий Антикорупційний Рух”, ГО “Центр політичних студій”, ГО “Електронна демократія”, Асоціація Третейського судочинства України, YouControl, ГО “Запорізький центр розслідувань”, ГО “Харківський антикорупційний центр”, ГО “Центр протидії корупції”,  БО “100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ”, ГО “Центр медіарозслідувань “Прозоро”, ГО “Платформа Громадський Контроль”, ГО “Фундація імені Августа Вірлича”, Центр прав людини ZMINA, ГО “Центр громадського моніторингу та аналітики”, Рада громадського контролю при  Національному Антикорупційному Бюро України, Громадська рада при Національному агентстві з питань запобігання корупції, Громадянська Платформа Нова Країна, Громадська організація “Хмельницька ініціатива”, Фонд Інновацій та Розвитку, ГО “Відкритий Університет Майдану” (ВУМ), ГО “Лабораторія демократичних трансформацій”, Інститут Політичної Освіти, ГО “Агенція розвитку міста”.