11 січня Апеляційна палата Антикорсуду залишила без змін два вироки. Розповідаємо про них.

Перший — вирок експрокурору ГПУ Матюшку — 2 роки позбавлення волі.

Той пропонував від 5 до 10 тисяч доларів (залежно від посади), бо хотів працевлаштуватися в Антикорупційному бюро. Матюшко намагався підкупити голову Ради громадського контролю при НАБУ Олексія Гриценка, оскільки той був членом конкурсної комісії. Комісія обирала детективів, керівників відділів, підрозділів і заступників начальників відділів.

Другий за вечір вирок, який Апеляційна палата Антикорсуду залишила без змін.

Ще 26 жовтня Антикорупційний суд визнав винуватим Віталія Куця, голову Требухівської сільської ради Броварського району. Його звинувачували у замаху на зловживання службовим становищем та службовому підробленні. Ідеться про понад 8 га державних земель, які могли незаконно перейти у приватну власність.

За даними слідства, голова сільради надав дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення 35 громадянам земельних ділянок на території Требухова для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд.

Куць підробив підписи від імені колишнього Требухівського сільського голови та землевпорядника у витягах з рішень ради.

Рішення Антикорсуду, яке 11 січня апеляція вирішила залишити без змін:

3 роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади, штраф — п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 8500 грн.