Українське представництво міжнародної антикорупційної організації Тransparency International запрошує активістів, журналістів та всіх, хто цікавиться прозорістю на тренінг в Севєродонецьку «Як звичайній людині впливати на владу?». На заході представники громадськості зможуть отримати теоретичні знання та практичні інструменти, за допомогою яких можна впливати на органи місцевого самоврядування та підвищувати прозорість рідного міста.

 

Тренінг відбудеться у Севєродонецьку 30 січня з 9:30 до 17:30 у готелі «Мир», за адресою вул. Лисичанська 1. Реєстрація з 9.00 до 9.30

Для участі в заході обов’язково за посиланням https://goo.gl/forms/6FsoxHn6KOdhNRHp1.  Дедлайн реєстрації – 25 січня, 12:00.

Тренером на заході буде Олександр Солонтай, експерт Інституту політичної освіти.

Разом із учасниками зосередяться на тому, як займатися моніторингом бюджету та контролювати роботу комунальних підприємств.

 

Нагадаєм, що у рейтингу прозорості 100 міст України Севєродонецьк посідає лише 73 місце. Місто отримало тільки 22,46 бали зі 100. Найвищі бали місто набрало у сфері Інформації про роботу органів місцевої влади – 4,4 бали, а також у сфері Бюджетування та контрактів, отримавши 4,83 бали. Утім, у чотирьох сферах місто отримало 0 балів. Зокрема, найнепрозорішими є житлова, освітня сфера, сфера соціальних послуг, житлової політики та сфера кадрових питань.

Сьогодні в Україні відбувається децентралізація, місцева влада отримує більше повноважень, а місцеві бюджети стають більш незалежними. Тому важливо створити та розвинути такі механізми моніторингу та громадського контролю, які будуть попереджати корупцію на регіональному рівні.

Проект «Зроби місто прозорим, бери участь у врядуванні» виконується ТІ Україна у співпраці з Центром демократії та верховенства права в рамках проекту «Посилення коаліції РПР», який впроваджується за підтримки Європейського Союзу.

 

Контакт для медіа: Аліна Кобенко, менеджер з комунікацій проекту «Розбудова прозорості в містах України»

м.т. +38 0930648865,

e-mail: kobenko@ti-ukraine.org

Transparency International Україна є представництвом глобальної антикорупційної мережі Transparency International, що працює більше як у 100 країнах світу. Місія ТІ Україна: знизити рівень корупції в Україні шляхом сприяння прозорості, підзвітності та доброчесності публічної влади і громадянського суспільства. Дізнатися більше www.ti-ukraine.org


Завантажити програму

Завантажити анонс