Кабінету Міністрів варто вже зараз визначити осіб, які увійдуть до Конкурсної комісії з відбору Голови Національного агентства з питань запобігання корупції, та запустити конкурс на цю надважливу для антикорупційної екосистеми посаду. Інакше зволікання з формуванням комісії може зірвати строки, передбачені законодавством. 

 

Також затримка потенційно може призвести до повтору негативних ситуацій, коли орган очолює тимчасово виконуючий обов’язки керівник, що згубно впливатиме на незалежність інституції.

У січні 2024 року завершиться мандат повноважень чинного Голови НАЗК Олександра Новікова. 15 січня 2020 року його призначили на цю посаду, тож уже взимку 4-річний строк його повноважень закінчиться. 

Саме тому необхідно терміново розпочати відкритий конкурсний відбір, в результаті якого буде обраний новий очільник Нацагентства. Зауважимо, що одна і та ж особа не може обіймати цю посаду два строки підряд.

Згідно з Законом «Про запобігання корупції», організацію та проведення конкурсного відбору має здійснювати Конкурсна комісія з відбору на посаду Голови НАЗК. До складу цієї комісії входять 6 осіб: 3 особи, визначені власне Кабінетом Міністрів та 3 особи, визначені урядом на підставі пропозицій донорів, які протягом останніх двох років надавали Україні міжнародну технічну допомогу у сфері запобігання і протидії корупції.

Також у законі вказано, що Конкурсна комісія має бути сформована не пізніше ніж за два місяці до завершення строку повноважень Голови НАЗК. У нашому випадку —  не пізніше середини листопада 2023 року. За нашими даними, міжнародні партнери уже подали свої кандидатури членів конкурсної комісії.

Тому Кабінету Міністрів потрібно вже зараз розпочинати  роботу у цьому питанні. Тим паче що хоч минулий конкурс і пройшов у передбачені законодавством два місяці, ці строки були надзвичайно стислими для максимально якісної роботи, на що, зокрема, публічно вказував і тодішній співголова Конкурсної комісії Тільман Хоппе.

Ми переконані, що Кабінет Міністрів на відкритому засіданні має якнайшвидше прийняти рішення про визначення членів нової Конкурсної комісії з відбору на посаду Голови НАЗК, як це й передбачено законодавством. І членами такої Конкурсної комісії мають бути тільки особи, які мають справді бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет, а також досвід діяльності у сфері запобігання та протидії корупції. 

Саме тому Transparency International Ukraine закликає Кабмін якнайшвидше визначитись з переліком членів Конкурсної комісії та прийняти його і перелік кандидатів, які зможуть замінити членів комісії у разі дострокового припинення їх повноважень!

array(3) { ["quote_image"]=> bool(false) ["quote_text"]=> string(406) "Transparency International Ukraine закликає Кабмін якнайшвидше визначитись з переліком членів Конкурсної комісії та прийняти його і перелік кандидатів, які зможуть замінити членів комісії у разі дострокового припинення їх повноважень!" ["quote_author"]=> string(0) "" }

Transparency International Ukraine закликає Кабмін якнайшвидше визначитись з переліком членів Конкурсної комісії та прийняти його і перелік кандидатів, які зможуть замінити членів комісії у разі дострокового припинення їх повноважень!