NULL

Мета

підвищення обізнаності громадян та бізнесу щодо явища корупції, її шкоди та відповідальності за вчинення корупційних дій, зміни поведінкових моделей, мотивації проактивного залучення до запобігання та протидії корупції.

Дії:

Щороку з 2014-го ТІ Україна проводить широкі креативні комунікаційні кампанії.

Крім продуманої стратегії, чіткої мети, якісно складеного брифу та багатостороннього партнерства, в соціальній рекламі необхідні також – безстрашність гостро розповісти про проблему, довіра до процесу, інтуїція та крапля провокації!

Ольга Тимченко, консультант з комунікаційних кампаній

“Корупціонер обкрадає саме тебе” (2018)

 

Головна мета інформаційної кампанії «Корупціонер обкрадає саме тебе» – пояснити українцям, що корупціонери крадуть не міфічні державні гроші, не «чиїсь» кошти, а сплачені саме громадянами податки. Завдяки онлайн-сервісу depodatky.org.ua українці можуть дізнатися, скільки їхніх грошей йде до бюджету і яку частину з них крадуть корупціонери.

У рамках кампанії з’явилися відео-, радіоролики та постери щодо корупції в медичних закладах та дитячих садках. Адже це – сфери з високим корупційним ризиком, і водночас на них йде чималий відсоток наших податків.

Інформаційна кампанія здійснюється програмами USAID #ВзаємоДія! та USAID «Долучайся!» та у партнерстві з Transparency International Ukraine, Центром протидії корупції та CASE Ukraine.

 

“Я не даю” (2017)

 

Transparency International Ukraine вирішила наголосити на особистій відповідальності кожного за вибір давати чи не давати хабарі, запитати в українця, чому він потурає корупції та зібрати позитивні історії людей, які їй протидіють, аби довести — таких людей багато.

Перша хвиля кампанії за допомогою зовнішньої реклами, реклами на ТБ, радіороликів поставила відкрите питання: «Чому даєш хабарі ти?». Люди жваво відгукнулися флешмобом у соціальних мережах #ЯнеДаю #IDontBribe, який зібрав понад сотню історій. Друга хвиля кампанії запропонувала відповідь на це питання. Відомі особистості — Тетяна Даниленко, Сергій Жадан, Майкл Щур — розповіли з білбордів про своє власне ставлення до хабарів. «Корупції немає виправдань!» — стверджують вони.

Соціальну кампанію підтримало чимало інформаційних партнерів, яким також небайдужа проблема корупції. Це Міністерство інформаційної політики, портал ЛІГА.net та інтернет-видання «Українська правда», радіо «Ера FM», Громадське радіо, радіо «Голос Донбасу», радіогрупа «ТАВР МЕДІА» (Kiss FM, Radio Roks, Relax, Русское радио Украина, Мелодія FM). Відеоролики транслюють Громадське телебачення, UA:Перший.  За участь та підтримку ТІ Україна вдячна Благодійному фонду Сергія Жадана, фотостудії Shoot Group Video&Photo production. Всі  інформаційні продукти розробила креативна агенція PROVID. Зовнішня реклама буде розміщена у 23 містах: Києві, Одесі, Дніпрі, Запоріжжі, Хмельницькому, Херсоні, Харкові, Луцьку, Кропивницькому, Миколаєві, Полтаві, Сумах, Білій Церкві, Чернігові, Черкасах, Рівному, Львові, Ковелі, Павлограді, Івано-Франківську, Кам’янці-Подільському, Тернополі, Чернівцях.

 

“Вони самі не прилетять” (2017)

 

ТІ Україна запустила нову комунікаційну кампанію напередодні Глобального форму з повернення активів, аби нагадати українській владі, що без її зусиль активи, вкрадені злочинним режимом Януковича, самотужки не повернуться в державу. Сітілайти “Вони самі не прилетять” можна було побачити в Києві. ТІ Україна вкотре наголосила на значному суспільному інтересі щодо повернення у державний бюджет корупційних активів часів Януковича.

 

“Корупція має бути помічена” (2016)

 

Кампанія «Корупція має бути помічена», була розроблена у співпраці з комунікаційною агенцією Cheil Україна, включала в себе гендерно чутливу зовнішню рекламу, антикорупційні ролики на радіо та комікси. Ідея кампанії була подвійна. По-перше, вона закликала «помічати» корупцію і полягала в знищенні подвійних стандартів: адже багато людей засуджують корупціонерів, але самі не проти розкішно пожити за корупційні кошти. По-друге, кампанія пропонувала «мітити» корупцію, викривати, вимагати невідворотності покарання за корупційні злочини. Головною метою було створити суспільний запит знизу, який би тиснув на владу, вимагаючи реальних змін.

Креатив та нестандартні інформаційні продукти розробила комунікаційна агенція Cheil Ukraine. У розміщенні реклами допомогло Міністерство інформаційної політики:було розміщено понад 500 площин зовнішньої реклами по всій країні, а оригінальні радіоролики погодилися транслювати радіостанції «Люкс FM», «Радіо 24» та станції радіогрупи «Тавр Медіа» («Kiss FM», «Радіо Roks», «Релакс», «Мелодія» та інші). Соціальні рекламні матеріали були створені за підтримки Magai Production, фотографа Andrey Demenyuk та Artpost. У рамках кампанії також було виготовлено серію антикорупційних коміксів. Розробкою коміксів займалися творці серії коміксів про боротьбу з корупцією «Хроніки Аптауна», або Uptown Chronicles.

 

“Вони б не мовчали” (2015)

 

Метою кампанії було змінити ставлення пересічних українців до викривання корупції, запевнення їх у тому, що Transparency International Ukraine може забезпечити викривачів необхідними інструментами для викриття корупції і навчити тому, як реалізувати законне право на викриття корупції.

В межах кампанії було розміщено 180 постерів та 472 сітілайти «Вони би не мовчали!» з Лесею Українкою, Григорієм Сковородою та Тарасом Шевченком в 19 містах України. Коротке 5-секундне відео було показано в ресторанах 16 міст. Два гендерних відео (про суддю та жінку-підприємця) про необхідність викривати корупцію було підготовлено і показано на UA:Перший та Громадському ТБ. Соціальне відео в кінотеатрі було показано на триденному фестивалі соціальної реклами в грудні 2015 року.

Люди отримали інструмент повідомлення про корупцію на сайті anticorruption.in.ua та можуть там ознайомитись з численними порадами щодо викривання, вчасно отримати юридичну консультацію від професійних працівників, ознайомитися з новими антикорупційними інструкціями, які дозволять реалізувати свої права без корупції та протидіяти корупції. Крім того, викривачі отримали можливість  повідомити ТІ Україна про випадки корупції та надати документи, що їх підтверджують через додатковий суперзахищений канал — сайт Хабардокс.

“Корупція вбиває!” (2014)

 

TI Україна вирішила розпочати роботу над зміною стереотипу, що корупція — це не злочин. Так інформаційна кампанія “Вставай, корупція вбиває!” спонукала українців сприймати корупцію як неприйнятне суспільне явище.

Завдяки співпраці з рекламною агенцією Cheil Україна та операторами зовнішньої реклами, було створено соціальну рекламну кампанію «Прокинься! Корупція вбиває». Більше 200 білбордів в 11 містах України повідомляли, що «Корупція розбещує», «Корупція вбиває», «Корупція грабує».

В рамках кампанії було продубльовано українською мовою відео мережі ТІ — «Прокинься!». Соціальний відеоролик було розміщено на онлайн-телеканалах Громадське ТВ, Спільно ТВ та Еспресо ТВ. Безкоштовно та за власною ініціативою відео транслювали мережі кінотеатрів «Сінема Сіті», «Мультиплекс», кінотеатр «Правда Кіно», компанія «Кіномедіа».

Ця ініціатива об’єднала навколо своїх ідей як представників громадянського суспільства, так і комерційний сектор, що прагнув долучитися до антикорупційної боротьби. Провокативна кампанія спричинила в суспільстві дискусію щодо негативного впливу корупції на життя громадян та способів впливу на неї. Зацікавлені громадяни в пошуку інструментів протидії корупції звернулися до он-лайн платформи anticorruption.in.ua, де юристи ТІ Україна постійно викладали юридичні інструкції протидії.

Команда
Олеся КОВАЛЬ
Експертка із зв'язків із громадськістю та пресою
[email protected]
Марина ПАВЛЕНОК
Менеджерка з комунікацій
[email protected]
Результати інформаційної кампанії за 2017 рік

Згідно з опитуваннями 22% українців бачили матеріали інформаційної кампанії “Я не даю!”. При тому, 56% оцінили її як позитивну.

Потенційна телеаудиторія, що мала контакт з контентом кампанії – 11,5 млн.

Було задіяно 406 одиниць площ зовнішньої реклами.

В радіоефірі аудіоролики кампанії лунали 582 рази.

На Youtube користувачі мережі переглянули кліпи майже 400 000 разів.

 

Донори проекту