Олександр КАЛІТЕНКО

Юридичний радник

[email protected]

Олександр Калітенко cтав одним із трьох громадян України, які виграли урядову стипендію на навчання від Литовської Республіки, де у 2014 році у Вільнюському університеті він здобув ступінь LL.M. з права Європейського Союзу та міжнародного права. Його магістерська робота проводилася під науковим керівництвом Голови Конституційного суду Литви та полягала в аналізі взаємозв’язку між відповідальністю держав і міжнародних організацій за міжнародно-протиправні дії.

Олександр має багатий волонтерський досвід. Проходив тримісячне стажування в одній з найбільших шведських адвокатських фірм, яка неодноразово була переможцем конкурсу The British Legal Awards на найкращу юридичну фірму Європи.

До співпраці з TI Україна Олександр робив дослідження рівня правового захисту викривачів у кожній з 27 країн ЄС, у тому числі з точки зору дотримання прав людини, та розробляв рекомендації для Transparency International Latvia і згодом для робочої експертної групи на чолі з латвійським прем’єр-міністром щодо відповідного майбутнього Закону Латвії, на що отримав грант від Європейського Союзу.

З 2014 року долучався до розробки, аналізу та адвокації нового українського антикорупційного законодавства та змін до нього. Також вже протягом 10 років є лектором, публічним спікером та співавтором низки досліджень з питань особливостей та розвитку антикорупційної екосистеми в Україні. Регулярно аналізує діяльність НАЗК щодо електронного декларування, антикорупційної політики, конфліктів інтересів, захисту викривачів, формування нульової толерантності до корупції тощо і надає рекомендації для підвищення її ефективності.

У 2015-16 роках Олександр координував інформаційно-мобілізаційну кампанію “Вони би не мовчали” щодо зміни негативного ставлення до викривачів корупції та їх підтримки. У 2017-18 роках був проєктним менеджером комунікаційної кампанії “Я не даю”. Координував відбір волонтерів та організовував їхню роботу протягом 2014-19 років.

У 2020 році був менеджером проєкту «Що купує твоя школа» з онлайн-мапою шкільних закупівель та детальними інструкціями для батьків. З 2021 року як юридичний радник продовжує надавати консультаційну експертну підтримку щодо питань у сфері запобігання та боротьби з корупцією на національному та міжнародному рівнях.

Статті автора:
22 Травня, 2024
«Квартира на Печерську за 1000 грн» — як Всеволод Князєв заборгував державі понад 900 тис. грн
Читати
5 Березня, 2024
НАЗК впорядкувало моніторинг способу життя декларантів. Це гепі-енд чи чергова профанація?
Читати
23 Лютого, 2024
За крок до фіналу: що відомо про 10 кандидатів на голову НАЗК?
Читати
Більше Менше дописів