NULL

Мета:

забезпечити рівні правила гри для всіх стейкхолдерів сфери публічних закупівель, розвинути контроль за ними з боку громадянського суспільства.

 

Дії

Transparency International Ukraine адмініструвала створення електронної системи публічних закупівель Prozorro. Після передачі її державному підприємству “Прозорро” ми зосередилися на моніторингу дотримання законодавства та розвитку аналітичних інструментів. Для цього ТІ Україна заснувала проєкт DOZORRO.

 

Моніторимо публічні закупівлі 

Ми відстежуємо особливо важливі для суспільства закупівлі та ризикові тендери і перевіряємо їх на наявність порушень. За потреби — звертаємося до відповідних органів контролю чи правоохоронних органів.

 

Досліджуємо роботу системи

DOZORRO аналізує закупівлі різних сфер: освітньої, медичної та інших, — і функціонування окремих інструментів системи. Наші дослідження дозволяють виявити прогалини та слабкі місця сфери публічних закупівель, які треба вдосконалити.

 

Розвиваємо аналітичні інструменти

Моніторинговий портал DOZORRO — дає можливість написати відгук на закупівлю, а в  профілях замовників та бізнесу можна побачити зведену інформацію про їх активність, відгуки і скарги у Prozorro.

Ризик-індикатори DOZORRO — допомагають визначати підозрілі закупівлі.

DOZORRO-bot — дозволяє підписатися на закупівлі та отримувати сповіщення про зміни в них на пошту або в Telegram.

Публічний модуль аналітики BI Prozorro — потужний онлайн-інструмент для всебічного аналізу закупівель. Безкоштовний і доступний будь-кому. На базі публічного модуля були створені також більш вузькоспеціалізовані інструменти: модуль аналітики медичних закупівель, модуль закупівель COVID-19, онлайн-мапа шкільних закупівель.

Професійний модуль аналітики — модуль аналітики даних системи Prozorro із розширеним функціоналом. Доступ до цього інструменту обмежений, він надається державним органам, громадським організаціям, науковцям і аналітикам.

 

Долучаємося до вдосконалення системи Prozorro

Наша команда надає пропозиції для вдосконалення якості даних, електронізації публічних закупівель тощо. Також ми повідомляємо Prozorro, якщо виявляємо технічні несправності в системі.

Розбудовуємо DOZORRO-спільноту

Ми розвиваємо мережу громадським організацій, журналістів та активістів, які контролюють публічні закупівлі по всій країні.

Аналізуємо законодавчі ініціативи

На основі ґрунтовної аналітики ми адвокуємо якісні зміни для вдосконалення сфери публічних закупівель, долучаємося до експертних груп для розробки рішень. Крім цього, команда DOZORRO захищає сферу від корупційних ідей.

Просування прозорості в інфраструктурні проєкти

Transparency International Ukraine виступає в ролі Приймаючої організації для Національного секретаріату Construction Sector Transparency Initiative (CoST) в Україні. Крім того, ТІ Україна представлена в Консультативно-Наглядовій групі ініціативи та бере активну участь у зміні стандартів прозорості, підзвітності та доброчесності у сфері будівництва за публічні кошти. Основні заходи Ініціативи спрямовані на забезпечення публічного доступу до інформації щодо планування, реалізації та контролю за виконанням будівництва проєктів інфраструктури, а також на верифікацію правдивості та повноти цієї інформації. У рамках проєкту розпочав роботу портал “Прозора інфраструктура”. Це платформа відкритих даних про інфраструктуру, де всі дані проєкту, що переміг на Prozorro, становлять єдиний набір, який показує повну картину впровадження інфраструктурного проєкту — починаючи з планування і закінчуючи введенням в експлуатацію.

DOZORRO – інструмент для контролю витрат коштів громади, який доступний кожному

Іван Лахтіонов, директор Програми інноваційних проєктів

Відкриття даних у рази спрощує життя і навіть впливає на державну політику.

Менеджер проекту BI ProZorro

Повну історію DOZORRO читайте українською або англійською.

Команда
Іван ЛАХТІОНОВ
Заступник виконавчого директора з реалізації інноваційних проєктів
[email protected]
Сергій ПАВЛЮК
Менеджер проєкту BI Prozorro
[email protected]
Христина ЗЕЛІНСЬКА
Керівниця напряму управління публічним майном
[email protected]
Анастасія ФЕРЕНЦ
Координаторка регіонального напряму проєкту DOZORRO
[email protected]
Артем ДАВИДЕНКО
Координатор проєктів досліджень публічних закупівель
[email protected]
Ярослав ПИЛИПЕНКО
Фахівець із публічних закупівель у програмі інноваційних проєктів
[email protected]
Вероніка БОРИСЕНКО
Менеджерка з міжнародних зв'язків та фандрайзингу
[email protected]
Валерія ЗАЛЄВСЬКА
Менеджерка з комунікацій
[email protected]
Леся ПАДАЛКА
Журналістка-розслідувачка DOZORRO
[email protected]
Катерина РУСІНА
Менеджерка з комунікацій
[email protected]
Поліна КОЛГАНОВА
Тренер з публічного модулю аналітики
[email protected]
Результати роботи за 2016-2019 роки

• Державна аудиторська служба України розпочала моніторинг закупівель в Prozorro за ризик-індикаторами, впровадженими на основі рекомендацій ТІ Україна.

• На порталі DOZORRO запровадили інноваційні інструменти для посилення моніторингу закупівель ‒ алгоритми штучного інтелекту та автоматизовані ризик-індикатори.

Окрім того, у 2019 році створили DOZORRO-бота, який дозволяє підписатися на тендери та найшвидше повідомляє про всі оновлення. Також запустили онлайн-карту закупівель шкіл.

У 2020 році запустили онлайн-карту закупівель, спрямованих на боротьбу з COVID-19.

• DOZORRO-спільнота розширилась до 25 громадських організацій, що виявили порушення в 10 тисячах закупівлях. В 7 регіонах України розпочались систематичні перевірки закупівель ліків. Разом з DOZORRO-спільнотою надіслали 12000 звернень про порушення в закупівлях, отримали 1092 перемог, відкрито 9 кримінальних проваджень.

• Вдосконалили та розробили нові аналітичні інструменти. Зокрема, Модуль аналітики медичних закупівель для аналізу закупівель лікарських засобів. У 2019 році в публічному модулі аналітики запустили панель для керівних органів, що швидко допомагає збагнути ризики в закупівлях підпорядкованих замовників.

• У 2019 році успішно адвокатували зміни до законодавства про публічні закупівлі, реалізацію майна банкрутів та оренду державного і комунального майна. Раніше брали участь у розробці та адвокації надважливого для сфери закупівель законопроєкту щодо моніторингу закупівель №4738д – прийнято в цілому Верховною Радою 21 грудня 2017 року. Також зупинили спробу “вбити” Prozorro законопроєктом №2126а, який містив шкідливі для системи публічних закупівель правки.

• Спільно з державним підприємством “Прозорро” запустили регіональні центри компетенцій, представники яких у регіонах відвідали понад 200 населених пунктів, провели понад 350 тренінгів для 20 тисяч осіб

• У 2019 році ми підготували 3 аналітичні дослідження: про закупівлю бензину, газу та про довіру бізнесу до Prozorro. З дослідженнями інших років можна ознайомитися в розділі на сайті.

• Сприяли поверненню в бюджет понад 124 млн грн за гібридні автомобілі для Національної поліції.