Мета

Українське представництво міжнародної антикорупційної мережі Transparency International запустило моніторинговий портал DOZORRO 1 листопада 2016 року. Мета – об’єднати громадянське суспільство,  забезпечити рівні правила гри для всіх стейкхолдерів системи закупівель.

Дії

Розбудова DOZORRO спільноти

Це мережа громадських організацій, замовників, бізнесу та всіх, хто зацікавлений у піввищенні ефективності публічних закупівель та дотримання рівних правил гри. Члени спільноти систематично контролюють державні закупівлі та інформують про порушення компетентні органи. контролю державних закупівель.

Розробка та вдосконалення онлайн-інструменти моніторингу та аналізу ProZorro

DOZORRO – інструмент для контролю витрат коштів громади, який доступний кожному

Іван Лахтіонов, координатор “DOZORRO”

Досліджуємо та аналізуємо

Підготовка аналітичних звітів щодо роботи ProZorro, ефективності роботи модуля планування, освітньої, медичної та інших сфер. 

Розвиток системи ProZorro

Ідентифікація “слабких” місць системи з точки зору якості та машинозчитувальності даних. Надання пропозицій з електронізації тендерної документації, зміні модулю планування, якості даних тощо.

Вдосконалення законодавства

Робота у експертних групах з розробки вдосконалень законодавства, яке забезпечує роботу системи ProZorro та роботи контролюючих органів.

Професіоналізація стейкхолдерів

Створення мережі регіональних центрів компетенції ProZorro. Проведення освітніх заходів для замовників, бізнесу та громадськості.

Повну історію DOZORRO читайте українською або англійською.

Команда
Іван ЛАХТІОНОВ
Координатор DOZORRO
lakhtionov@ti-ukraine.org
Сергій ПАВЛЮК
Проектний менеджер
pavliuk@ti-ukraine.org
Ілля БІБОВ
Фахівець з впровадження аналітичних інструментів
bibov@ti-ukraine.org
Андрій ТИМОФЕЮК
Спеціаліст з розробки модулів аналітики
tymofeiuk@ti-ukraine.org
Артем БАБАК
Керівник інформаційного напрямку DOZORRO
babak@ti-ukraine.org
Анастасія ФЕРЕНЦ
Координатор центрів компетенцій в регіонах
ferents@ti-ukraine.org
Артем ДАВИДЕНКО
Керівник відділу аналітики
davydenko@ti-ukraine.org
Аріна КУЦ
Аналітик
kuts@ti-ukraine.org
Євген Гриценко
SMM-менеджер
hrytsenko@ti-ukraine.org
Наталя Винярчук
Координатор донорів
vyniarchuk@ti-ukraine.org
Олександр Гаврилюк
Бізнес-аналітик
Результати роботи за 2016-2018 роки

Державна аудиторська служба України розпочала моніторинг закупівель в ProZorro за ризик-індикаторами, впровадженими на основі рекомендацій ТІ Україна.

На порталі DOZORRO запровадили інноваційні інструменти для посилення моніторингу закупівель ‒ алгоритми штучного інтелекту та автоматизовані ризик-індикатори.

DOZORRO-спільнота розширилась до 25 громадських організацій, що виявили порушення в 10 тисячах закупівлях. В 7 регіонах України розпочались систематичні перевірки закупівель ліків.

Вдосконалили та розробили нові аналітичні інструменти. Зокрема, Модуль аналітики медичних закупівель для аналізу закупівель лікарських засобів.

Брали участь у розробці та адвокації надважливого для сфери закупівель законопроекту щодо моніторингу закупівель №4738д – прийнято в цілому Верховною Радою 21 грудня 2017 року.

Зупинили спробу “вбити” ProZorro законопроектом №2126а, який містив шкідливі для системи публічних закупівель правки.

Спільно з державним підприємством “Прозорро” запустили регіональні центри компетенцій, представники яких у регіонах відвідали понад 200 населених пунктів, провели понад 350 тренінгів для 20 тисяч осіб

Наші аналітики підготували 2 секторальних звіти, 4 тематичних звіти, 4 аналітичні звіти щодо розвитку системи закупівель, 5 періодичних звітів, один звіт щодо модуля планування, 2 звіти за результатами опитування замовників та бізнесу

Сприяли поверненню в бюджет понад 124 млн грн за гібридні автомобілі для Національної поліції