Мета

Українське представництво міжнародної антикорупційної мережі Transparency International запустило моніторинговий портал DOZORRO 1 листопада 2016 року. Мета: об’єднати громадянське суспільство,  забезпечити рівні правила гри для всіх стейкхолдерів системи закупівель.

Дії

Розбудова DOZORRO спільноти

Це мережа громадських організацій, замовників, бізнесу та всіх, хто зацікавлений у підвищенні ефективності публічних закупівель та дотримання рівних правил гри. Члени спільноти систематично контролюють державні закупівлі та інформують про порушення компетентні органи.

Розробка та вдосконалення онлайн-інструментів моніторингу та аналізу ProZorro

DOZORRO – інструмент для контролю витрат коштів громади, який доступний кожному

Іван Лахтіонов, директор Програми інноваційних проєктів

Досліджуємо та аналізуємо

Підготовка аналітичних звітів щодо роботи ProZorro, ефективності модуля планування, освітньої, медичної та інших сфер. 

Розвиток системи ProZorro

Ідентифікація “слабких” місць системи з точки зору якості та машинозчитуваності даних. Надання пропозицій з електронізації тендерної документації, зміні модулю планування, якості даних тощо.

Вдосконалення законодавства

Робота в експертних групах з розробки вдосконалень законодавства, яке забезпечує роботу системи ProZorro та роботи контролюючих органів.

Професіоналізація стейкхолдерів

Створення мережі регіональних центрів компетенції ProZorro. Проведення освітніх заходів для замовників, бізнесу та громадськості.

Повну історію DOZORRO читайте українською або англійською.

Команда
Іван ЛАХТІОНОВ
Директор програми інноваційних проектів
lakhtionov@ti-ukraine.org
Сергій ПАВЛЮК
Менеджер проекту BI ProZorro
pavliuk@ti-ukraine.org
Ілля БІБОВ
Консультант проекту BI ProZorro
bibov@ti-ukraine.org
Анастасія ФЕРЕНЦ
Координатор регіонального напряму проекту DOZORRO
ferents@ti-ukraine.org
Артем ДАВИДЕНКО
Координатор проектів досліджень публічних закупівель
davydenko@ti-ukraine.org
Результати роботи за 2016-2019 роки

• Державна аудиторська служба України розпочала моніторинг закупівель в ProZorro за ризик-індикаторами, впровадженими на основі рекомендацій ТІ Україна.

• На порталі DOZORRO запровадили інноваційні інструменти для посилення моніторингу закупівель ‒ алгоритми штучного інтелекту та автоматизовані ризик-індикатори. Окрім того, у 2019 році створили DOZORRO-бота, який дозволяє підписатися на тендери та найшвидше повідомляє про всі оновлення. Також запустили онлайн-карту закупівель шкіл.

• DOZORRO-спільнота розширилась до 25 громадських організацій, що виявили порушення в 10 тисячах закупівлях. В 7 регіонах України розпочались систематичні перевірки закупівель ліків. Разом з DOZORRO-спільнотою надіслали 12000 звернень про порушення в закупівлях, отримали 1092 перемог, відкрито 9 кримінальних проваджень.

• Вдосконалили та розробили нові аналітичні інструменти. Зокрема, Модуль аналітики медичних закупівель для аналізу закупівель лікарських засобів. У 2019 році в публічному модулі аналітики запустили панель для керівних органів, що швидко допомагає збагнути ризики в закупівлях підпорядкованих замовників.

• У 2019 році успішно адвокатували зміни до законодавства про публічні закупівлі, реалізацію майна банкрутів та оренду державного і комунального майна. Раніше брали участь у розробці та адвокації надважливого для сфери закупівель законопроєкту щодо моніторингу закупівель №4738д – прийнято в цілому Верховною Радою 21 грудня 2017 року. Також зупинили спробу “вбити” ProZorro законопроєктом №2126а, який містив шкідливі для системи публічних закупівель правки.

• Спільно з державним підприємством “Прозорро” запустили регіональні центри компетенцій, представники яких у регіонах відвідали понад 200 населених пунктів, провели понад 350 тренінгів для 20 тисяч осіб

• У 2019 році ми підготували аналітичних досліджень: про закупівлю бензину, газу та про довіру бізнесу до Prozorro. З дослідженнями інших років можна ознайомитися в розділі на сайті.

• Сприяли поверненню в бюджет понад 124 млн грн за гібридні автомобілі для Національної поліції