Я не даю

Провокативні біл-борди з бізнесменом, який зізнається, «що дає, адже його змушують», зі студентами які «дають, бо звикли» та з хворим, який «дає, аби вижити» з’явилися першого листопада у 17 українських містах. На радіохвилях та в телеефірі зазвучали історії цих персонажів, які попри власне бажання, змушені грати за корупційними правилами.

Згідно з соцопитуванням Фонду «Демокра- тичні ініціативи», протягом останнього року близько 25% українців давали хабарі. За даними цього дослідження, приблизно половина населення оцінює хабар як неприпу- стиме явище, 44% — як негативне, і лише 9% вважають його «нормальним способом вирішення проблем».

Transparency International Україна ви- рішила наголосити на особистій відпові- дальності кожного за вибір давати чи не давати хабарі, запитати в українця, чому він потурає корупції та зібрати позитивні історії людей, які їй протидіють, аби довес- ти — таких людей багато.

У листопаді перша хвиля кампанії за допомогою зовнішньої рекла- ми, реклами на ТБ, радіороликів поставила відкрите питання: «Чому даєш хабарі ти?». Люди жваво відгукнулися флешмобом у соціальних мережах #ЯнеДаю #IDontBribe, який зібрав понад сотню історій. Друга хви- ля кампанії запропонувала у грудні відпо- відь на це питання. Відомі особистості — Тетяна Даниленко, Сергій Жадан, Майкл Щур — розповіли з білбордів про своє власне ставлення до хабарів. «Корупції не- має виправдань!» — стверджують вони.

  

Соціальну кампанію підтримало чимало інформаційних партнерів, яким також небайдужа проблема корупції. Це Міністерство інформаційної політики, портал ЛІГА.net та інтернет-видання «Українська правда», радіо «Ера FM», Громадське радіо, радіо «Голос Донбасу», радіогрупа «ТАВР МЕДІА» (Kiss FM, Radio Roks, Relax, Русское радио Украина, Мелодія FM). Відеоролики транслюють Громадське телебачення, UA:Перший.  За участь та підтримку ТІ Україна вдячна Благодійному фонду Сергія Жадана, фотостудії Shoot Group Video&Photo production. Всі  інформаційні продукти розробила креативна агенція PROVID. Зовнішня реклама буде розміщена у 17 містах: Києві, Одесі, Дніпрі, Запоріжжі, Хмельницькому, Херсоні, Харкові, Луцьку, Кропивницькому, Миколаєві, Полтаві, Сумах, Білій Церкві, Чернігові, Черкасах, Рівному, Львові.

Ця кампанія виконується Transparency International Україна в рамках проекту Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст матеріалів кампанії є винятково відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

#

Контакт для медіа: Ольга Тимченко, керівник департаменту комунікації Transparency International Україна

м.т. 050-352-96-18,

e-mail: tymchenko@ti-ukraine.org

Transparency International Україна є представництвом глобальної антикорупційної мережі Transparency International, що працює більше як у 100 країнах світу. Місія ТІ Україна: знизити рівень корупції в Україні шляхом сприяння прозорості, підзвітності та доброчесності публічної влади і громадянського суспільства. Дізнатися більше www.ti-ukraine.org

Завантажити прес-реліз

Публікації

«Я не даю хабарі» – ТІ Україна розповіла, як не коритися корупції

«Я не даю хабарі, бо це руйнує державу», – запевняє поет Сергій Жадан. «Я не даю хабарі, бо це принизливо!», – ділиться журналістка Тетяна Даниленко. «Я не даю хабарі, бо дуля їм з маком!», – жартує…

Читати далі...

АНОНС: «Я не даю хабарі!». Як українці протидіють корупції

В Україні посилився рух людей, не згодних давати хабарі та готових викривати корупцію. Які верстви населення найбільше нетерпимі до корупції? Як грамотно та безпечно викривати корупцію? Що робить бізнес вже зараз, аби протидіяти корупції? Як проект…

Читати далі...

Флешмоб у соцмережах #ЯнеДаю #IDontBribe (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

5 листопада Transparency International Україна та світова антикорупційна мережа Transparency International почали міжнародний флешмоб #ЯнеДаю #IDontBribe. Протягом місяця люди ділитимуться власними історіями боротьби з корупцією. I am against corruption because it undermines democracy and affects our rights and freedom…

Читати далі...
Page 1 of 212