26 липня Кабінет Міністрів України оприлюднив результати зовнішнього аудиту діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції за 2020-2021 роки. За оцінкою незалежної комісії, діяльність НАЗК у вказаний період не була неефективною”.

Оцінка комісією всіх критеріїв аудиту показала, що діяльність НАЗК у 2020-2021 роках “загалом не досягла порогу неефективності”. Водночас зі свого боку Комісія так само і не оцінила роботу Агентства, як ефективну. 

 Що ж виявила незалежна комісія? 

Так, у звіті НАЗК оцінювали за дев’ятьма напрямами (об’єктами оцінки) та 237 критеріями. Звіт встановив, що НАЗК виконало 148 (72%) із 206 критеріїв, взятих до уваги. Але при цьому не виконало 58 критеріїв (28%)

Як наслідок, комісія сформувала для Нацагентства 120 рекомендацій, які надалі могли б допомогти підвищити ефективність роботи цього держоргану. Серед цих рекомендацій 46 “високопріоритетних” рекомендацій та 74 “інших”.

Згідно з результатами зовнішнього аудиту, НАЗК задовільно виконало більшість покладених на нього завдань. 

Зокрема, агентству вдалося виправити низку недоліків, які призвели до розформування попереднього складу НАЗК у 2019 році.

При цьому Комісія підкреслила, що в кількох аспектах Нацагентство не змогло забезпечити високоякісні результати. З-поміж іншого згадується:

  • переважно недостатній рівень прозорості роботи НАЗК; 
  • серйозні помилки у підході до розробки нормативно-правових актів, що регулюють роботу апарату НАЗК у ключових сферах;
  • недоліки в організаційній структурі та кадрових рішеннях;
  • функціонування підрозділу внутрішнього контролю НАЗК.

Transparency International Ukraine зі свого боку ретельно проаналізує оприлюднений звіт з оцінкою незалежної комісії. Ми переконані, що НАЗК має врахувати її результати у своїй подальшій роботі.

Нагадаємо, що комісія розпочала свою роботу 24 січня 2022 року, але через російську агресію проти України, процес оцінки було призупинився вже через місяць. Проте попри виклики війни, процес аудиту було відновлено у червні 2022 року.

array(3) { ["quote_image"]=> bool(false) ["quote_text"]=> string(206) "Звіт встановив, що НАЗК виконало 148 (72%) із 206 критеріїв, взятих до уваги. Але при цьому не виконало 58 критеріїв (28%). " ["quote_author"]=> string(0) "" }

Звіт встановив, що НАЗК виконало 148 (72%) із 206 критеріїв, взятих до уваги. Але при цьому не виконало 58 критеріїв (28%).