Антикорсуд узяв під варту очільника фірми, якого підозрюють у розкраданні 14 млн грн. Кошти було виділено на запобігання надзвичайної ситуації на Луганщині.

Слідча суддя ВАКС обрала керівнику однієї з приватних фірм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів.

Альтернативою підозрюваному визначено заставу у розмірі 189 180 гривень.

У цій справі чотирьом особам повідомили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст.191; ч.2 ст.15, ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України. Йдеться про:

  • в.о. генерального директора ДП «Первомайськвугілля»;
  • директора відокремленого підрозділу згаданої шахти — ВП «Шахта «Золоте» (державне підприємство);
  • директорів двох комерційних компаній.

За версією НАБУ, у  2017 році в Первомайсько-Стаханівському вугледобувному регіоні Луганської області склалася критична ситуація з затопленням шахт «Первомайська» і «Голубівська», розташованих на тимчасово окупованій території Луганської області:  після початку проведення антитерористичної операції упродовж 2015- 2016 років там не відкачували воду. Внаслідок цього рівень води на шахті «Золоте» (розташована в місті Золоте), яка має гідравлічний зв’язок зі згаданими шахтами, збільшився. За таких обставин виник ризик настання надзвичайних ситуацій — руйнування споруд, зсувів, осідання земної поверхні, забруднення питних водозаборів рудничними водами та втрати корисних копалин.

Для запобігання техногенній катастрофі Кабінет Міністрів України у 2018 році виділив кошти для фінансування відповідних робіт на шахті «Золоте». Розпорядником цих коштів визначили ДП «Первомайськвугілля».

Закупівлі проводили за переговорною процедурою, тож держпідприємство обрало генерального підрядника за самостійно визначеними критеріями без тендеру. Ним виявилась комерційна компанія, яка, в свою чергу, після отримання контракту з ДП «Первомайськвугілля», уклала договір із іншою — на умовах субпідряду. А та звернулась до шахти «Золоте», яка входить до ДП «Первомайськвугілля», аби її співробітники виконали необхідні роботи.

Джерело: www.facebook.com