Представництво міжнародної антикорупційної організації Transparency International в Україні звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом проти Генеральної прокуратури України, Військової прокуратури сил АТО та ДП «Інформаційні судові системи»  для скасування незаконних рішень по засекреченню судового вироку, за яким було конфісковано 1,5 млрд доларів коштів «злочинної організації Януковича». ТІ Україна вимагає оприлюднити цей вирок суду.

Минуло майже шість місяців відколи Генпрокуратура заарештувала 1,5 млрд доларів коштів колишнього режиму. Рішення суду, за яким ці кошти були арештовані досі не оприлюднено. Transparency International Україна вважає це тривожним сигналом, адже по-перше, суспільство досі не знає, у кого, за які злочини та скільки точно коштів було конфісковано, по-друге, якщо рішення містить технічні недосконалості, то воно зможе бути оскарженим. Секретаріат Transparency International  та його українське представництво  вже зверталися до  українського Парламенту з проханням домогтися офіційного оприлюднення результатів судового процесу. Однак, представники прокуратури проігнорували засідання комітету та не з’явились для обґрунтування своєї позиції народним депутатам. Замість цього, українське представництво ТІ отримало безпідставне звинувачення у  «зриві оборонного замовлення» від Голови оборонного комітету ВР.

Державне підприємство «Інформаційні судові системи», яке зобов’язане оприлюднити судове рішення у відкритому Єдиному реєстрі судових рішень, посилається на заборону органів прокуратури. Генеральна прокуратура, у свою чергу, стверджує, що сама ж і визнала це рішення державною таємницею.

Для того, аби все таки домогтися від органів влади раціональних пояснень стосовно причин очевидних порушень вимог законодавства, Transparency International Україна вимушена була звернутись до Окружного адміністративного суду Києва з позовом проти ДП «Інформаційні судові системи», Генеральної прокуратури України та Військової прокуратури сил АТО. ТІ Україна вимагає скасувати незаконних рішень щодо секретності та зобов’язати державні органі нарешті продемонструвати суспільству відповідний вирок суду.

За словами Андрія Слюсара, координатора напрямку запобігання топ-корупції ТІ Україна: «Сподіваємось, що хоча б на судові засідання представники органів прокуратури з’являтимуться, а суд оперативно встановить усі обставини справи і суспільство нарешті зможе ознайомитись з майже легендарним судовим рішенням».

Оскільки судові засідання проводяться відкрито, запрошуємо усіх бажаючих долучитись до спостереження за цим процесом. Про час та місце засідань інформуватимемо додатково.

#

Контакт для медіа: Ольга Тимченко, керівник департаменту комунікації Transparency International Україна

м.т. 050-352-96-18,

e-mail: [email protected]

Transparency International Україна є представництвом глобальної антикорупційної мережі Transparency International, що працює більше як у 100 країнах світу. Місія ТІ Україна: знизити рівень корупції в Україні шляхом сприяння прозорості, підзвітності та доброчесності публічної влади і громадянського суспільства. Дізнатися більше www.ti-ukraine.org

Завантажити ухвалу про відкриття провадження в адміністративній справі

Завантажити прес-реліз