Дані про нерухомість, транспортні засоби та земельні ділянки знаходяться у загальному доступі з жовтня 2015 року. Їх можна отримати за запитом онлайн чи у паперовій формі. Як це зробити — розповідаємо в інструкції від юристів Transparency International Ukraine.

За декілька місяців в Україні відбудуться чергові місцеві вибори, а з ними прийде й сезон перевірок декларацій потенційних депутатів та депутаток. За допомогою відкритих реєстрів ви можете перевірити, наприклад, чи справді майно кандидата у декларації зареєстроване на нього та чи дійсно кандидат має лише однокімнатну квартиру за межею міста.

Щоб отримати будь-яку інформацію, необхідно спершу авторизуватися. Адже усі запити  фіксуються та надаються власнику майна у разі звернення. Введення недостовірних даних під час запиту з державних реєстрів є адміністративним правопорушенням, що карається штрафом. 

 

Якщо вам потрібні дані про:

Нерухомість — йдете на сайт Міністерства юстиції: https://kap.minjust.gov.ua/

На сайті необхідно зареєструватися та вказати свої дійсні дані (ПІБ, номер паспорта тощо). Далі створюєте пароль, заходите до власного кабінету та обираєте необхідну послугу. Після реєстрації ви отримуєте можливість пошуку за адресою, ім’ям особи, номером земельної ділянки чи номером об’єкту нерухомості. Після заповнення пошукового запиту необхідно також сплатити за послугу, адже отримання витягу не є безкоштовним.

Земельні ділянки — рушайте на кадастрову мапу: http://www.map.land.gov.ua/kadastrova-karta

Як і з нерухомістю, сайт вимагає авторизацію особи. Ідентифікація можлива за допомогою Електронного Цифрового Підпису (ЕЦП) або BankID. За номером кадастру, населеним пунктом або координатами мапа надає інформацію про дату реєстрації та власника/цю ділянки. На відміну від попереднього реєстру, послуга безкоштовна.

Автомобіль

• Реєстр власників транспортних засобів від Міністерства внутрішніх справ

У реєстрі громадяни можуть отримати інформацію про будь-який автомобіль, зареєстрований з 2012 року: https://igov.org.ua/service/1397/general. Наразі послуга тимчасова закрита через перехід МВС на Єдину інформаційну систему. Приблизний термін перезапуску — літо 2020. 

Раніше сервіс працював у тестовому режимі. Базову інформацію можна було отримати безкоштовно.

На сайті Головного сервісного центру МВС йдеться, що наразі безоплатний витяг з ЄДР ТЗ можна отримати в електронній формі, скориставшись функціональністю сайту ГСЦ  МВС, або через електронний кабінет водія.

• OpenDatabot: https://opendatabot.ua 

Це не єдина функція датаботу, та зараз йтиметься саме про пошук авто. Пошук здійснюється у зручному для вас месенджері, наприклад, Telegram чи Viber. Потрібно відкрити бот у месенджері, з меню обрати “Шукати” -> “Штрафи та авто” -> “Авто”. Продовжити можна за номером авто або техпаспортом. У першому випадку ви отримаєте інформацію про реєстрацію та дані авто, чи перебуває воно в арешті, ліцензію на перевезення та дані про інші автівки власника. Ім’я останнього не є публічною інформацією, тож не розголошується. Якщо шукатимете за техпаспортом, отримаєте статус (дійсний/недійсний) та реєстраційні дані авто.

Більше про порядок отримання інформації з Єдиного державного реєстру можна дізнатися з Закону України № 597-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції».

Долучайтеся до наших соцмереж

Transparency International Ukraine: Facebook Instagram Telegram Twitter 

DOZORRO: Facebook Instagram Telegram 

Прозорі міста: Facebook