Творче об’єднання «ТОРО» (Transparency International – Україна) та Лабораторія законодавчих ініціатив за розробленою методологією Transparency International провели дослідження «Національна система доброчесності – оцінювання України». Дослідження продемонструвало, що жодна з інституцій або секторів неспроможна чинити будь-який вплив на зниження загального рівня корупції. Найдоброчеснішою інституцією є Рахункова палата України (65,97б.), а найменш доброчесними є політичні партії (27,77б.).
Комплексне незалежне оцінювання 13 ключових інституцій та секторів України було виконане у 2010 році за наступними параметрами:
а) спроможність ефективно здійснювати діяльність, пов’язану з протидією корупції;
б) прозорість та підзвітність;
в) роль у запобіганні корупції та забезпеченні належного врядування. До переліку інституцій увійшли політичні партії, Центральна виборча комісія, правоохоронні органи, Верховна Рада, засоби масової інформації, Кабінет Міністрів України, Рахункова палата, органи судової влади, бізнес-сектор, публічний сектор, уповноважений Верховної Ради України з прав людини, спеціалізовані антикорупційні органи, організації громадянського суспільства. Методологія дослідження була апробована більша, ніж 70 країнах світу. Фахівці та експерти з питань антикорупції, представники міжнародних та неурядових організацій, медіа- та бізнес-секторів розробили набір першочергових рекомендацій, виконання яких органами влади, самими інституціями та іншими зацікавленими сторонами дозволило б суттєво підвищити спроможність України ефективно протидіяти корупції на різних рівнях. Більше інформації про рекомендації та повні результати дослідження доступні в додатку