Сьогодні Transparency International Ukraine святкує свій перший великий ювілей — 10 років від отримання повної акредитації глобального руху TI.

За роки роботи нам вдалося зробити чимало, і досягнень можна згадати багато, але до свята ми відібрали ті десять, які вважаємо найважливішими. Як змінилася організація за цей час і чим допомогла Україні?

 

1. Перетворення TI Ukraine у впливовий аналітичний центр

 

Андрій Боровик, виконавчий директор Transparency International Ukraine:

«Мабуть, найважливіша зміна, яку пережила наша організація за 10 років — це трансформація TI Ukraine із регіональної громадської організації в авторитетний аналітичний центр. За цей час у нас з’явився сильний аналітичний компонент, якого до цього не було. 

Раніше ми практично постійно покладалися на чиїсь дослідження, а не власні, але поступово посилювали власну експертизу, почали готувати все глибші аналітичні матеріали, що спершу ставали основою для нас, а потім вже давали базу і для інших. Лише за 2024 рік ми вже підготували та оприлюднили 23 юридичні аналізи важливих для сфери законопроєктів та 20 ґрунтовних досліджень і звітів на різні теми. І це якщо говорити суто про публічне поле нашої роботи, адже адвокація TI Ukraine охоплює різні види комунікації.

У нашій аналітиці ми не лише шукаємо «зради», але й аналізуємо перемоги та надаємо пропозиції щодо реальних змін у майбутньому. Сформований за роки роботи експертний фундамент дає нам можливість за потреби змінитися. Тобто бути гнучкими: з одного боку бути партнером влади, з іншого — заявляти про проблеми, бути «злішими». Все тому, що TI Ukraine завжди готова співпрацювати в речах, які ідуть на благо держави.

Сьогодні ми — організація, яка обов’язково дасть відповідь на запитання в тому, в чому має експертизу. Можливо не одразу, адже відповідь нерідко потребує додаткового вивчення чи навіть дослідження, але обов’язково дасть. 

А оскільки TI Ukraine — це саме міжнародна організація, у своїй роботі ми опираємося на взаємодію із закордонними партнерами. Так, ми працюємо в Україні і для України, і 10 років показали, що лише у тісній співпраці з Євросоюзом, США та іншими представниками прогресивного Заходу можливо досягнути реального демократичного прогресу нашої країни. Саме тому надалі розвиток організації буде пов’язаний із поглибленням нашої експертизи в міжнародній взаємодії, зокрема – в євроінтеграційних процесах. Це та історія, яка не закінчиться ще довго, і яка об’єднуватиме всі майбутні реформи». 

array(3) { ["quote_image"]=> bool(false) ["quote_text"]=> string(297) "Найважливіша зміна, яку пережила наша організація за 10 років — це трансформація TI Ukraine із регіональної громадської організації в авторитетний аналітичний центр." ["quote_author"]=> string(27) "Андрій Боровик" }

Найважливіша зміна, яку пережила наша організація за 10 років — це трансформація TI Ukraine із регіональної громадської організації в авторитетний аналітичний центр.

Андрій Боровик

2. Запуск електронних систем Prozorro та системи Prozorro.Продажі

 

Іван Лахтіонов, заступник виконавчого директора з реалізації інноваційних проєктів:

«Іноді важко у це повірити, але 10 років тому в Україні державні закупівлі ще відбувалися через паперові тендери. Я сам це добре пам’ятаю, бо тоді був на боці замовників — ця сфера була закрита і корумпована. Але після Революції Гідності група волонтерів від громадськості та бізнесу взялася її реформувати: ці відчайдухи напрацювали нові прозоріші правила та розробили електронну систему публічних закупівель. І Transparency International Ukraine адмініструвала цю розробку. 

Результатом реформи стала система Prozorro, яка уже 8 років допомагає державі ефективніше витрачати свої кошти. Із 2016 року через неї провели закупівель на понад 9 трлн грн і уклали договорів на 6 трлн грн. За цей час у публічних закупівлях взяли участь понад пів мільйона різних бізнесів. І цікаво, що навіть ця проста аналітика стала можливою лише після запуску Prozorro, адже раніше держава не мала таких акумульованих публічних даних про свої закупівлі. Натомість завдяки системі кожен охочий може побачити, хто у кого і за скільки купує, де є переплати або інші порушення. Prozorro неодноразово відзначали міжнародними нагородами як найбільш прозору чи навіть найкращу систему публічних закупівель. 

Після реформи закупівель ми взялися за впровадження аналогічних змін для сфери управління публічним майном — щоб держава не лише купувала прозоро, а й продавала і здавала в оренду своє майно теж максимально публічно. Разом з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб TI Ukraine створила електронну систему, яку спершу застосували для продажу активів ліквідованих банків. Успішний досвід розширили й на інші типи активів. 

Зі свого запуску у 2016-му році Prozorro.Продажі принесла в бюджет понад 100 млрд грн доходів. Через неї реалізують не лише нерухомість, а й інше майно, землю і навіть різні дозволи».

array(3) { ["quote_image"]=> bool(false) ["quote_text"]=> string(596) "10 років тому в Україні державні закупівлі ще відбувалися через паперові тендери. Я сам це добре пам’ятаю, бо тоді був на боці замовників — ця сфера була закрита і корумпована. Але після Революції Гідності група волонтерів від громадськості та бізнесу взялася її реформувати. І Transparency International Ukraine адмініструвала цю розробку. " ["quote_author"]=> string(27) "Іван Лахтіонов" }

10 років тому в Україні державні закупівлі ще відбувалися через паперові тендери. Я сам це добре пам’ятаю, бо тоді був на боці замовників — ця сфера була закрита і корумпована. Але після Революції Гідності група волонтерів від громадськості та бізнесу взялася її реформувати. І Transparency International Ukraine адмініструвала цю розробку. 

Іван Лахтіонов

3. Моніторинг публічних закупівель — створення DOZORRO та адміністрування BI Prozorro

 

Ярослав Пилипенко, фахівець із публічних закупівель у програмі інноваційних проєктів:

«Після передачі Prozorro на баланс держави ми не зупинилися на досягнутому. Система передбачала прозорість, однак те, що корупцію видно, не означає, що її точно побачать і покарають. Тож ми почали розбудовувати громадський моніторинг публічних закупівель. Насамперед запустили портал DOZORRO зі зручним пошуком та можливістю лишати відгуки. 

Паралельно з розвитком і покращенням цього порталу ми вчили громадськість по всій Україні стежити за закупівлями й повідомляти про порушення органи контролю і правоохоронців. За 8 років діяльності проєкту за результатами наших звернень відкрили понад 130 кримінальних проваджень. До речі, нещодавно ми порахували, що у 2023 році 5% кримінальних проваджень у сфері публічних закупівель відкрили саме за нашими зверненнями».

 

Сергій Павлюк, менеджер проєкту BI Prozorro:

«Окрім громадського моніторингу ми паралельно розвиваємо інструменти аналітики публічних закупівель. Оскільки Prozorro збирає величезний масив публічних даних, потрібен окремий сервіс, який зможе швидко і якісно його обробити. Для цього ми адмініструємо та розвиваємо публічний і професійний модулі аналітики BI Prozorro. З його допомогою усі стейкхолдери можуть використовувати аналітику публічних закупівель для покращення своїх процесів. 

Бізнес аналізує ринок і знаходить для себе нові ніші, замовники оцінюють та підвищують свою ефективність. Наші інструменти у своїй роботі використовують органи контролю і правоохоронці, журналісти і колеги з громадських організацій, які так само займаються моніторингом закупівель. А полісімейкерам вони допомагають покращувати законодавство у сфері. Наприклад, за результатами дослідження про виправлення помилок у тендерних пропозиціях протягом 24 годин, яке провели за допомогою наших інструментів, змінили нормативку. І лише за останні три роки ця одна зміна допомогла державі зекономити понад 11 млрд грн». 

array(3) { ["quote_image"]=> bool(false) ["quote_text"]=> string(338) "Система Prozorro передбачала прозорість, однак те, що корупцію видно, не означає, що її точно побачать і покарають. Тож ми почали розбудовувати громадський моніторинг публічних закупівель." ["quote_author"]=> string(33) "Ярослав Пилипенко" }

Система Prozorro передбачала прозорість, однак те, що корупцію видно, не означає, що її точно побачать і покарають. Тож ми почали розбудовувати громадський моніторинг публічних закупівель.

Ярослав Пилипенко

4. Адвокація створення ВАКС та моніторинг його діяльності 

 

Катерина Риженко, заступниця виконавчого директора з юридичних питань:

«Попри те, що від початку діяльності TI Ukraine відстежувала та аналізувала роботу всіх органів антикорупційної екосистеми, саме Вищий антикорупційний суд став тією інституцією, яку ми супроводжували від ідеї, і до запуску, і далі. 

Ідея створити таку інституцію в Україні з’явилася ще у 2016-му, проте знадобилося ще три роки, щоб підготувати під це необхідне законодавство, провести прозорий конкурс до ВАКС і АП ВАКС та відібрати 38 фахових суддів в обидва органи. До всіх цих процесів долучалися і ми. Наприклад, до першої редакції Закону «Про Вищий антикорупційний суд» парламентарі внесли аж 1925 правок, і наші юристи всі їх проаналізували та надали свої рекомендації. У 2018 році ми провели справжню агітаційну кампанію, коли їздили містами України і закликали всіх охочих правників подаватися на конкурс у ВАКС. А потім разом з колегами по громадському сектору проаналізували усіх 113 кандидатів, допущених до етапу співбесід, і виявили 55 сумнівних учасників конкурсу, 49 з яких надалі заблокувала Громадська рада міжнародних експертів.  

Так зрештою у вересні 2019 року ВАКС розпочав свою роботу, і наша увага до інституції лише посилилася. Усі ці понад 5 років ми ретельно стежили за роботою Антикорсуду, надавали йому свої рекомендації для оптимізації діяльності, відстежували топкорупційні кримінальні справи, аналізували їх розгляд судом і винесені рішення.  

На сьогодні TI Ukraine презентувала вже п’ять моніторингових звітів про роботу ВАКС, останній із яких вийшов геть нещодавно. В них ми аналізуємо тенденції судового розгляду корупційних та повʼязаних з корупцією кримінальних правопорушень, а також визначаємо рівень виконання рекомендацій, наданих за результатами попередніх етапів моніторингу. 

Але і на цьому наша експертиза в питанні ВАКС не закінчується. До 5-річчя Вищого антикорупційного суду TI Ukraine презентувала платформу «ВАКС вирішив» — єдиний комплексний ресурс про топкорупційні справи ВАКС. Там люди, які хочуть розібратися в особливостях антикорупційного правосуддя в Україні, можуть ознайомитися з усіма рішеннями суду, деталями, інфографіками з перебігом ключових подій у справах та аналітикою від експертів.

За 5 років ВАКС показав, що справді є прикладом для інших судових інституцій України. А ми зі свого боку завжди готові допомогти втримати і покращити таку репутацію». 

array(3) { ["quote_image"]=> bool(false) ["quote_text"]=> string(572) "У вересні 2019 року ВАКС розпочав свою роботу, і наша увага до інституції лише посилилася. Усі ці понад 5 років ми ретельно стежили за роботою Антикорсуду, надавали йому свої рекомендації для оптимізації діяльності, відстежували топкорупційні кримінальні справи, аналізували їх розгляд судом і винесені рішення.  " ["quote_author"]=> string(31) "Катерина Риженко" }

У вересні 2019 року ВАКС розпочав свою роботу, і наша увага до інституції лише посилилася. Усі ці понад 5 років ми ретельно стежили за роботою Антикорсуду, надавали йому свої рекомендації для оптимізації діяльності, відстежували топкорупційні кримінальні справи, аналізували їх розгляд судом і винесені рішення.  

Катерина Риженко

5. Оцінювання (рейтинги) прозорості та підзвітності українських міст

 

Олеся Коваль, керівниця програми «Прозорі міста»:

«Програма «Прозорі міста» запрацювала у 2017-му. Відтоді наша аналітична команда невпинно працює над дослідженнями у сфері місцевого самоврядування, формує рекомендації для міст на цій основі, взаємодіє з громадянами, адвокує зміни і впровадження найкращий практик.

Наша команда розробила Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України та щорічно аналізує діяльність міських рад. За перші п’ять років, тобто до повномасштабного вторгнення, рівень прозорості муніципалітетів виріс на 62,2%. А ще – посилився розвиток електронних інструментів та сервісів для громадян. Загалом ми посприяли підвищенню прозорості десь у половині досліджуваних міст.

Вже за кілька років стало очевидним, що, крім прозорості, необхідно посилювати роботу з підзвітністю. Тобто наснажувати владу ще й звітувати про свою роботу та давати реальні можливості громадянам залучатися до вироблення політик, контролювати та перевіряти діяльність ОМС. Саме тому у 2020-му ми розпочали новий етап у житті програми і запустили додатковий продукт – Рейтинг підзвітності 50 міст. 

За час роботи програми команда дослідила чимало актуальних питань у житті міста та запропонувала практичні рішення у таких сферах як житлова політика, електронні інструменти, міжнародне побратимство, бюджети та інвестиції, процеси відновлення та відбудови, деколонізація, регуляторна політика та економічний розвиток міст в умовах війни. А після повномасштабного вторгнення ми ще й запустили Фонд екстреної підтримки міст, який протягом двох років допоміг 22 містам із 11 областей і закупив товарів на 2,7 млн грн.

Цього року програма зайшла ще й у масштабний проєкт з державою та західними партнерами — запустили інноваційний Рейтинг Open data Pulse – дослідження рівня публікації відкритих даних у 80 містах.

Загалом за час діяльності ми розробили більш як сотню досліджень, аналітичних матеріалів і звітів, які лягли в основу змін на регіональному та національному рівнях. Якщо озирнутися назад, то можемо сказати, що наші оцінки на основі аналітик – це вже своєрідний орієнтир і знак якості для міст. Міські ради часто самі звертаються до нас за порадою і додатковою оцінкою, прагнуть бути більш прозорими, переживають через посередні результати чи показані проблеми, радіють визнанню на рівні Transparency International Ukraine».

array(3) { ["quote_image"]=> bool(false) ["quote_text"]=> string(544) "Наші оцінки на основі аналітик – це вже своєрідний орієнтир і знак якості для міст. Міські ради часто самі звертаються до нас за порадою і додатковою оцінкою, прагнуть бути більш прозорими, переживають через посередні результати чи показані проблеми, радіють визнанню на рівні Transparency International Ukraine." ["quote_author"]=> string(23) "Олеся Коваль" }

Наші оцінки на основі аналітик – це вже своєрідний орієнтир і знак якості для міст. Міські ради часто самі звертаються до нас за порадою і додатковою оцінкою, прагнуть бути більш прозорими, переживають через посередні результати чи показані проблеми, радіють визнанню на рівні Transparency International Ukraine.

Олеся Коваль

6. Запуск DREAM — єдиної електронної системи управління відбудовою

 

Андрій Боровик, виконавчий директор Transparency International Ukraine:

«Навесні 2022 після деокупації ми побачили знищені росіянами села і міста Київщини. Уже тоді було зрозуміло, що відновлення таких масштабів потребуватиме стратегії, централізованого управління і прозорості. Тому у грудні 2022-го на Міжнародній антикорупційній конференції у Вашингтоні ми презентували Концепцію відбудови України, одним з найважливіших пунктів якої була підготовка і подальше функціонування єдиної електронної системи управління відбудовою. 

Тож у межах коаліції RISE Ukraine ми спершу адвокували створення такої платформи, а потім і долучилися до запуску системи DREAM, робота якої стартувала влітку 2023-го. 

Ця екосистема збирає в одному місці інформацію про проєкти, їхнє фінансування і пов’язані з ними закупівлі. Таким чином за відбудовою можуть стежити як міжнародні партнери, так і небайдужа громадськість. Наразі в екосистемі є інформація про понад 8 тисяч проєктів, 4 тисячі з яких наразі активні. Платформа має функціонал інтерактивної мапи, модуля аналітики та окремий навчальний розділ по роботі з системою. 

Відповідно до плану реформи управління публічними інвестиціями, DREAM поступово стає інструментом створення, оцінки та пріоритезації всіх публічних інвестиційних проєктів України: від громад до центральної в Києві.

Цей унікальний продукт для зниження корупційних ризиків на відбудові — результат спільної роботи держави та громадського сектору. Крім цього, DREAM — приклад дієвої взаємодії різних представників громадського сектору, а запуск платформи та її безпосереднє впровадження були б неможливими без нашої співпраці з такими важливими партнерами, як Open Contracting Partnership». 

array(3) { ["quote_image"]=> bool(false) ["quote_text"]=> string(479) "У межах коаліції RISE Ukraine ми спершу адвокували створення такої платформи, а потім і долучилися до запуску системи DREAM, робота якої стартувала влітку 2023-го. Ця екосистема збирає в одному місці інформацію про проєкти, їхнє фінансування і пов’язані з ними закупівлі." ["quote_author"]=> string(27) "Андрій Боровик" }

У межах коаліції RISE Ukraine ми спершу адвокували створення такої платформи, а потім і долучилися до запуску системи DREAM, робота якої стартувала влітку 2023-го. Ця екосистема збирає в одному місці інформацію про проєкти, їхнє фінансування і пов’язані з ними закупівлі.

Андрій Боровик

7. Міжнародна адвокація важливих тем як у питанні боротьби з корупцією, так і в інших суміжних сферах

 

Вероніка Борисенко, менеджерка з міжнародних зв’язків та фандрайзингу

«Безперечно, за ці 10 років про Україну почули у всьому світі, а наша держава стала більш впевненим гравцем на міжнародній арені. Стало очевидним, що лише ми власноруч маємо подбати про свої інтереси за кордоном.

Протягом останніх років TI Ukraine імплементувала щонайменше три великі проєкти з прицілом на поширення інноваційного досвіду України в боротьбі з корупцією. З 2018 року в рамках 120 відряджень наші експерти відвідали 45 (!) країн. Так про наші розробки почули у всьому світі, а Сполучені Штати Америки у 2021 році згадали систему закупівель Prozorro та наш проєкт DOZORRO у глобальній стратегії щодо подолання корупції в усьому світі!

Роками наша команда з гордістю розповідала про антикорупційні досягнення на найвищих дипломатичних рівнях та працювала над пріоритетами подальшого розвитку України. Рекомендації, сформовані експертами TI Ukraine, ставали частиною вимог МВФ для продовження співпраці та, зокрема, з’явилися і в останньому звіті Єврокомісії як дороговказ Україні на шляху до ЄС. 

Активну роботу TI Ukraine відзначив і глобальний офіс Transparency International. У 2022 році наша організація отримала від глобального руху нагороду Amalia Awards у категорії «Вплив». І ми продовжуємо плідно працювати задля того, щоб адвокувати надважливі для країни антикорупційні реформи та експортувати наш позитивний досвід у світ».

array(3) { ["quote_image"]=> bool(false) ["quote_text"]=> string(476) "З 2018 року в рамках 120 відряджень наші експерти відвідали 45 (!) країн. Так про наші розробки почули у всьому світі, а Сполучені Штати Америки у 2021 році згадали систему закупівель Prozorro та наш проєкт DOZORRO у глобальній стратегії щодо подолання корупції в усьому світі!" ["quote_author"]=> string(35) "Вероніка Борисенко" }

З 2018 року в рамках 120 відряджень наші експерти відвідали 45 (!) країн. Так про наші розробки почули у всьому світі, а Сполучені Штати Америки у 2021 році згадали систему закупівель Prozorro та наш проєкт DOZORRO у глобальній стратегії щодо подолання корупції в усьому світі!

Вероніка Борисенко

8. Підготовка розділу «Боротьба з корупцією» в Тіньовому звіті про стан справ в Україні у 2024 році

 

Катерина Риженко, заступниця виконавчого директора з юридичних питань:

«Вступ в Євросоюз — процес непростий, можна навіть сказати, багатошаровий. Тому Європейська комісія багато працює з представниками державної влади й отримує від них чимало інформації про прогрес реформ, зміни в Україні, її досягнення, у тому числі й у боротьбі з корупцією. При цьому наші європейські партнери розуміють, що орієнтуватися суто на дані від влади не варто, а треба знати позиції різних зацікавлених сторін, зокрема, і від експертної громадськості. Особливо, коли йдеться про такий складний процес, як інтеграція країни в Європейський Союз. 

Саме з цією метою цього року Європейська Комісія звернулася до низки українських ГО, щоб вони підготували Тіньовий звіт (Shadow Report) про стан справ в Україні у 2024 році. Наша організація готувала розділ звіту про боротьбу з корупцією. Власне саме цей документ охоплює головні питання з розділу 23 «Правосуддя та фундаментальні права» Звіту Європейської комісії щодо України у 2023 році. І цей розділ, до речі, — один із фундаментальних для нашої інтеграції в ЄС.

Оскільки цей розділ охоплює досить широке коло питань, за підготовку Тіньового звіту взялася ціла коаліція громадських організацій, а ми в Transparency International Ukraine очікувано заглибилися в проблеми боротьби з корупцією.

Це була дуже ретельна і непроста робота. Над такими звітами працювати складно, адже готувати їх треба комплексно, при цьому в усіх перерахованих темах потрібна глибока експертиза. Але оскільки TI Ukraine вивчає тему боротьби з корупцією вже багато років, ми змогли подивитися в історичній перспективі на вже проведені реформи, і так само зробити порівняльний аналіз змін. 

Але власна експертиза — це не єдине, на що ми опиралися. Описуючи проблеми боротьби з корупцією, ми орієнтувалися не лише на власний досвід. Експерти провели аналіз національного та міжнародного законодавства, проєктів нормативно-правових актів, практики органів судової влади України та Європейського суду з прав людини, досліджень та звітів державних і громадських інституцій, матеріалів медіа, а також даних, отриманих за допомогою надісланих запитів на доступ до публічної інформації.  І це, на нашу думку, дозволило розробити комплексні рекомендації (їх ми сформували аж 94) та оцінити поточну ситуацію. 

Ми вже знаємо, що наш звіт прочитали європейські партнери і багато інших стейкхолдерів. Тобто він уже дійшов до адресатів. А оскільки євроінтеграція — процес тривалий, подібних звітів від громадського сектора ми побачимо і, можливо, підготуємо ще чимало». 

array(3) { ["quote_image"]=> bool(false) ["quote_text"]=> string(337) "Оскільки TI Ukraine вивчає тему боротьби з корупцією вже багато років, ми змогли подивитися в історичній перспективі на вже проведені реформи, і так само зробити порівняльний аналіз змін. " ["quote_author"]=> string(31) "Катерина Риженко" }

Оскільки TI Ukraine вивчає тему боротьби з корупцією вже багато років, ми змогли подивитися в історичній перспективі на вже проведені реформи, і так само зробити порівняльний аналіз змін. 

Катерина Риженко

9. Проведення масштабних просвітницьких комунікаційних кампаній із запобігання корупції 

 

Олександр Калітенко, юридичний радник:

«У 2014 році загальний рівень сприйняття корупції в Україні був ледь не на найнижчому рівні за весь час незалежності. Тоді команда Transparency International Ukraine вирішила провести масштабні комунікаційні компанії на тему протидії корупції. 

Разом з фахівцями з реклами, партнерами з донорських організацій та державної влади ми успішно запустили 7 національних кампаній. Українці могли бачити наші креативні відео й банери у медіа, кінотеатрах, кафе і ресторанах та просто на вулицях своїх міст. Найяскравіші з них — «Корупція вбиває» (2014), «Вони би не мовчали» (2015), «Я не даю» (2017), «Корупціонер обкрадає саме тебе» (2018) тощо. Напевно, ви теж їх бачили.

Тодішні соціологічні опитування демонстрували, що часто українці просто не знали, які вони мають права, та як їх захистити. Тож ми проводили флешмоби, рахували кількість сплачених податків, розповідали про способи протидії корупції. У довгостроковій перспективі разом із заходами з боротьби з корупцією це дало свої плоди. Сьогодні показник українців, які декларують готовність відстоювати свої права, сягнув 52% – найвищого рівня з 2007 року. Також зросла кількість людей, які готові викривати корупцію — у 2023 році таких було 81% українців. І помітно знизилася кількість громадян, які стикалися із випадками корупції у повсякденному житті: 81% людей вказують, що не мають такого досвіду.

Суспільство змінюється — люди більше знають про боротьбу з корупцією, сміливіше говорять про порушення своїх прав, активно використовують електронні петиції як спосіб досягти змін, а викривачів корупції вже не сприймають як «стукачів». 

array(3) { ["quote_image"]=> bool(false) ["quote_text"]=> string(592) "Тодішні соціологічні опитування демонстрували, що часто українці просто не знали, які вони мають права, та як їх захистити. Тож ми проводили флешмоби, рахували кількість сплачених податків, розповідали про способи протидії корупції. У довгостроковій перспективі разом із заходами з боротьби з корупцією це дало свої плоди." ["quote_author"]=> string(37) "Олександр Калітенко" }

Тодішні соціологічні опитування демонстрували, що часто українці просто не знали, які вони мають права, та як їх захистити. Тож ми проводили флешмоби, рахували кількість сплачених податків, розповідали про способи протидії корупції. У довгостроковій перспективі разом із заходами з боротьби з корупцією це дало свої плоди.

Олександр Калітенко

10. Організаційний розвиток та посилення спроможності TI Ukraine

 

Анастасія Мазурок, заступниця виконавчого директора з операційної діяльності:

«Наш шлях становлення показує, як від низової ініціативи, яка почалася з групи людей, виростає досить велика організація з гарною репутацією серед партнерів, стейкхолдерів та учасників змінотворчих процесів з різних боків. Ми дбаємо про свою прозорість, про сталість своїх підходів, адже саме це дає змогу надалі системно працювати над змінами в країні.

І при цьому ми пам’ятаємо, що організація — це передусім команда людей, об’єднаних, натхненних, ціннісних, вмотивованих. Людей, які розуміють, над чим працюють, які хочуть поглиблювати свою експертизу, яким забезпечені адекватні умови роботи, щоб вони могли розвиватися у своїх професійних напрямках. Саме тому ми роками напрацьовували зрілі підходи й адекватну бюрократію, створили умови для якісної фіксації й поширення інформації всередині організації, збереження її від покоління до покоління команд. Ми пишаємось тим, що стали хорошим роботодавцем. Як організація ми маємо надійну репутацію, сильний організаційний бренд і тримаємо фокус на сталий розвиток, навчилися залучати кошти на подальші зміни. 

Інституційний розвиток – це процес, який ніколи не можна зупиняти, кожна організація має свою природну логіку розвитку. І, відповідно, після етапу зародження, коли все дуже швидке і дуже мінливе, потрібен період стабілізації, оптимізації правил, забезпечення процедурності. А далі потрібно підтримувати можливість креативу, ініціативи, зміни підходів. Бути в темпі, бути в тренді, бути в ногу з часом і з тими викликами, які є в нашому суспільстві. І ми в Transparency International Ukraine постійно працюємо над своїм розвитком, щоб відповідати цим трендам і викликам.

За 10 років TI Ukraine як організація виросла, подорослішала, зазнавала трансформацій і реагувала на виклики часу. Вірю, що надалі досягатимемо разом ще більше».

array(3) { ["quote_image"]=> bool(false) ["quote_text"]=> string(502) "Інституційний розвиток – це процес, який ніколи не можна зупиняти, кожна організація має свою природну логіку розвитку. І, відповідно, після етапу зародження, коли все дуже швидке і дуже мінливе, потрібен період стабілізації, оптимізації правил, забезпечення процедурності." ["quote_author"]=> string(33) "Анастасія Мазурок" }

Інституційний розвиток – це процес, який ніколи не можна зупиняти, кожна організація має свою природну логіку розвитку. І, відповідно, після етапу зародження, коли все дуже швидке і дуже мінливе, потрібен період стабілізації, оптимізації правил, забезпечення процедурності.

Анастасія Мазурок