Мета:

Сприяти процесу юридично бездоганного повернення українській державі активів, які були незаконно набуті представниками режиму колишнього президента Віктора Януковича, підтримувати становлення  Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Дії:

Громадський нагляд та міжнародна підтримка Агентства з розшуку та менеджменту активів

Команда Transparency International Україна здійснює кроки на підтримку cтановлення та розвитку Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Зокрема, ми допомагаємо втілювати комунікаційну стратегію АРМА. Також беремо участь у незалежному громадському контролі діяльності органу. Представники ТІ Україна разом з АРМА удосконалюють нормативно-правові акти у сфері відповідальності агентства.

 

АРМА орієнтується на принципи, прописані у директиві ЄС, яка чітко визначає, що розпорядження активами, на які накладено арешт, має бути ефективним. Тобто найперше мають бути збережені активи та їхня вартість.

Катерина Риженко, юридичний радник

Підтримка актуального реєстру політично значущих осіб (ПЗО)

За допомогою громадських активістів і журналістів ми підтримуємо наповнення реєстру політично значущих осіб. Завдяки відкритості цих даних ризик відмивання грошей державними службовцями знижується.

Досягнення прозорості процесу конфіскації, продажу та використання активів, конфіскованих у представників колишньої влади

Transparency International України виступає за повернення державі усього награбованого представниками режиму Януковича. ТІ Україна наполягає на юридичній чистоті цього процесу заради уникнення подальшого оскарження дій української влади. Організація через судовий позов добивається оприлюднення рішення Краматорського міського суду щодо конфіскації “півтора мільярда Януковича”.

Катерина РИЖЕНКО
Юридичний радник
ryzhenko@ti-ukraine.org
Олексій ДАНИЛЮК
Юрист
danylyuk@ti-ukraine.org
Анастасія КОЗЛОВЦЕВА
Керівник міжнародного відділу / Фандрейзер
kozlovtseva@ti-ukraine.org
Олександра КОМІСАРОВА
Менеджер з комунікацій
komisarova@ti-ukraine.org
Результати за 2017 рік

Проведено вибори інтернет-голосуванням до громадської ради при АРМА та обрано 9 членів.

Налагоджено моніторинг прозорості процесу відбору кадрів до Національного агентства та перевірка відповідності кандидатів на посади вимогам законодавства.

Надається регулярна комунікаційна підтримка АРМА

Підвищено рівень обізнаності громадськості та бізнесу щодо діяльності Національного Агентства.

Продовжується оскарження в Окружному адміністративному суді міста Києва засекречення вироку Краматорського міського суду Донецької області у судовій справі, за яким було конфісковано 1,5 млрд доларів коштів «злочинної організації Януковича». Суд задовольнив клопотання ТІ Україна про витребування у ГПУ рішень, якими був засекречений Вирок, а саме:

– постанови Військової прокуратури сил АТО від 21 березня 2017, якою ДП «Інформаційні судові системи» було зобов’язано не оприлюднювати текст Вироку;

– висновку державного експерта з питань таємниць ГПУ про наявність у Вироку відомостей, що становлять державну таємницю у сфері державної безпеки і охорони правопорядку. Зазначені документи містять державну таємницю.

Наразі відбувається перерозподіл справи до іншого судді, у зв’язку з відсутність у попереднього судді у справі доступу до державної таємниці.

Донор проектів напрямку