NULL

Мета:

Ми прагнемо створити екосистему людей, яка об’єднуватиме владу, бізнес і громадськість у роботі над:

– створенням інноваційних методів у сфері управління публічним майном України;

– ефективним і незалежним моніторингом оренди та малої приватизації публічного майна задля запобігання будь-яких порушень і забезпечення чесності та справедливості у системі Prozorro.Продажі;

– просуванням політик good governance у цій сфері.

 

Місія:

змінювати Україну через зниження корупційних ризиків у сфері управління публічним майном і активами.


Цінності:

– нульова толерантність до корупції та непрофесійного управління державною та комунальною власністю;

– відповідальне управління власністю;

– прозорість і відкритість процесів управління майном.

Цілі:

1. Забезпечення рівного доступу до даних про майно через відкриття публічної інформації про об’єкти державної власності України.

2. Запровадження незалежного професійного громадського нагляду за процедурами реалізації державного майна України через створення та розвиток мережі незалежних громадських організацій, підвищення їхньої професійної спроможності у сфері моніторингу.

3. Покращення публічної політики з обліку майна і його реалізації через аналіз законодавчих ініціатив, розробку та адвокацію стандартів відкритості, підзвітності та рівної конкуренції у відповідних процедурах.

Дії:

Підтримка системи державних і комунальних продажів Prozorro.Продажі

Організація адмініструвала створення системи державних продажів, яка працює на засадах Prozorro. Після успішних пілотних проєктів з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб до Prozorro.Продажі приєдналися інші партнери з боку держави та місцевої влади. Сьогодні через систему реалізується державне та комунальне майно, відбувається продаж об’єктів малої приватизації.

TI Україна передала Prozorro.Продажі державі й надалі надає підтримку проєкту, яким тепер керує державне підприємство. Зокрема, у вдосконаленні ІТ-рішення для системи та забезпеченні розробки блокчейну для системи.

Крім того, представники ТІ Україна брали участь у комісіях з розгляду скарг ФГВФО при продажі активів збанкрутілих банків і ДП “Прозорро.Продажі” при продажі об’єктів малої приватизації.

Зараз ми працюємо над

розбудовою спроможності громадських організацій забезпечувати справедливу та прозору приватизацію державного та комунального майна.

Ми розробляємо інструменти для моніторингу, проводимо навчальні семінари, формуємо громадську мережу місцевих моніторів та забезпечуємо належне інформування щодо приватизації та оренди. 

Результати:

Через систему Prozorro.Продажі завдяки прозорій конкурентній процедурі реалізовано майна та активів на суму понад 54 млрд грн станом на вересень 2021 року.

Спільно з Мінекономрозвитку розробили портал онлайн-аналітики держпідприємств ProZvit. Портал дає змогу ознайомитися з базовою статистикою кількості державних підприємств усіх форм власності, а також з їхніми фінансовими результатами. Від початку 2019 року заповнення бази порталу стало обов’язковим для всіх державних підприємств України. ДП подають до бази всі форми фінансової звітності, а також фінансові плани.

 

Напрямок підтримує:

Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA)

Команда
Іван ЛАХТІОНОВ
Заступник виконавчого директора з реалізації інноваційних проєктів
[email protected]
Андрій ШВАДЧАК
Юридичний радник
[email protected]
Донор