Мета:

ТІ Україна переконана, що запобігати корупції можна, впроваджуючи відкриті дані в процеси державного управління. А ще – надаючи громадянам інноваційні цифрові рішення та сервіси.

 

Дії:

Розвиток системи публічних закупівель ProZorro

Transparency International Ukraine є частиною команди ProZorro. Організація адмініструвала створення електронної системи публічних закупівель. Після передачі її державному підприємству “Прозорро” ми зосередилися на моніторингу дотриманням законодавства та розвитку аналітичних інструментів. Також ТІ Україна бере активну участь у вдосконаленні законодавства, що регулює публічні закупівлі. Наприклад, ми адвокуємо створення ефективного державного моніторингу на базі Держаудитслужби та законодавче регулювання допорогових закупівель.

Підтримка системи державних продажів ProZorro.Продажі

Організація адмініструвала створення системи державних продажів, яка працює на засадах ProZorro. Після успішних пілотних проєктів з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб до ProZorro.Продажі приєдналися інші партнери з боку держави та місцевої влади. Сьогодні через систему реалізується державне та комунальне майно, відбувається продаж об’єктів малої приватизації. TI Україна передала ProZorro.Продажі державі й надалі надає підтримку проєкту, яким тепер керує державне підприємство.

Запуск електронної медичної системи eHealth

ТІ Україна адмініструвала запуск електронної медичної системи eHealth. Після успішної реалізації першого етапу — запуску мінімального життєздатного продукту (MVP) — її було передано Міністерству охорони здоров’я. За допомогою eHealth пацієнти можуть укладати договір зі своїм сімейним лікарем. Надалі система отримає значно більше функцій та буде одним з наріжних каменів подальшої реформи медицини.

Просування прозорості в інфраструктурні проєкти

Transparency International Ukraine виступає в ролі Приймаючої організації для Національного секретаріату Construction Sector Transparency Initiative (CoST) в Україні. Крім того, ТІ Україна представлена в Консультативно-Наглядовій групі ініціативи та бере активну участь у зміні стандартів прозорості, підзвітності та доброчесності у сфері будівництва за публічні кошти. Основні заходи Ініціативи спрямовані на забезпечення публічного доступу до інформації щодо планування, реалізації та контролю за виконанням будівництва проєктів інфраструктури, а також на верифікацію правдивості та повноти цієї інформації. У рамках проєкту розпочав роботу портал “Прозора інфраструктура”. Це платформа відкритих даних про інфраструктуру, де всі дані проєкту, що переміг на ProZorro, становлять єдиний набір, який показує повну картину впровадження інфраструктурного проєкту — починаючи з планування і закінчуючи введенням в експлуатацію.

Відкриття даних у рази спрощує життя і навіть впливає на державну політику.

Менеджер проекту BI ProZorro

Команда
Іван ЛАХТІОНОВ
Директор програми інноваційних проектів
lakhtionov@ti-ukraine.org
Христина ЗЕЛІНСЬКА
Менеджер програми інноваційних проектів
zelinska@ti-ukraine.org
Сергій ПАВЛЮК
Менеджер проекту BI ProZorro
pavliuk@ti-ukraine.org
Артем БАБАК
Журналіст-розслідувач
babak@ti-ukraine.org
Андрій ТИМОФЕЮК
Бізнес-аналітик проекту BI ProZorro
tymofeiuk@ti-ukraine.org
Результати

Абсолютна більшість закупівель за кошти бюджету відбуваються прозоро та на конкурентній основі. Номінальна економія станом на вересень 2018 року з часу роботи системи ProZorro склала майже 59 млрд. грн.

Через систему ProZorro.Продажі через прозору конкурентну процедуру реалізовано майна та активів на суму понад 10 млрд. грн.

До системи eHealth приєдналося майже 18 млн. пацієнтів, 24 тис. лікарів та 1400 медичних закладів.

На порталі “Прозора інфраструктура” розкриваються дані про інфраструктурні закупівлі шести державних установ; зокрема систематизовано дані “Укравтодора” на суму майже 45 млрд. грн.

 

Донори проектів