Мета:

ТІ Україна переконана, що запобігати корупції можна, впроваджуючи відкриті дані в процеси державного управління. А ще – надаючи громадянам інноваційні цифрові рішення та сервіси.

 

Відкриття даних у рази спрощує життя і навіть впливає на державну політику.

Сергій Павлюк, менеджер з впровадження аналітичних інструментів

Дії:

Розвиток системи публічних закупівель ProZorro

Transparency International Ukraine є частиною команди ProZorro. Організація адмініструвала створення електронної системи публічних закупівель. Після передачі її державному підприємству “Прозорро” ми зосередилися на моніторингу дотриманням законодавства та розвитку аналітичних інструментів. Також ТІ Україна бере активну участь у вдосконаленні законодавства, що регулює публічні закупівлі. Наприклад, ми адвокуємо створення ефективного державного моніторингу на базі Держаудитслужби та законодавче регулювання допорогових закупівель.

Підтримка системи державних продажів ProZorro.Продажі

Організація адмініструвала створення системи державних продажів, яка працює на засадах ProZorro. Після успішних пілотних проектів з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб до ProZorro.Продажі приєдналися інші партнери з боку держави та місцевої влади. Сьогодні через систему реалізується державне та комунальне майно, відбувається продаж об’єктів малої приватизації. TI Україна передала ProZorro.Продажі державі і надалі надає підтримку проекту, яким тепер керує державне підприємство.

Запуск електронної медичної системи eHealth

ТІ Україна адмініструвала запуск електронної медичної системи eHealth. Після успішної реалізації першого етапу — запуску мінімального життєздатного продукту (MVP) — її було передано Міністерству охорони здоров’я. За допомогою eHealth пацієнти можуть укладати договір зі своїм сімейним лікарем. Надалі система отримає значно більше функцій та буде одним з наріжних каменів подальшої реформи медицини.

Просування прозорості в інфраструктурні проекти

Transparency International Україна виступає в ролі Приймаючої організації для Національного секретаріату Construction Sector Transparency Initiative (CoST) в Україні. Крім того, ТІ Україна представлена в Консультативно-Наглядовій групі ініціативи та бере активну участь у зміні стандартів прозорості, підзвітності та доброчесності в сфері будівництва за публічні кошти. Основні заходи Ініціативи спрямовані на забезпечення публічного доступу до інформації щодо планування, реалізації та контролю за виконанням будівництва проектів інфраструктури, а також на верифікацію достовірності та повноти цієї інформації. У рамках проекту розпочав роботу портал “Прозора інфраструктура” — платформа відкритих даних про інфраструктуру, де всі дані проекту, що переміг на ProZorro, становлять єдиний набір, який показує повну картину впровадження інфраструктурного проекту — починаючи з планування і закінчуючи введенням в експлуатацію.

Команда
Іван ЛАХТІОНОВ
Директор програми інноваційних проектів
lakhtionov@ti-ukraine.org
Христина ЗЕЛІНСЬКА
Менеджер програми інноваційних проектів
zelinska@ti-ukraine.org
Сергій ПАВЛЮК
Менеджер проекту BI ProZorro
pavliuk@ti-ukraine.org
Артем БАБАК
Журналіст-розслідувач
babak@ti-ukraine.org
Андрій ТИМОФЕЮК
Бізнес-аналітик проекту BI ProZorro
tymofeiuk@ti-ukraine.org
Результати

Абсолютна більшість закупівель за кошти бюджету відбуваються прозоро та на конкурентній основі. Номінальна економія станом на вересень 2018 року з часу роботи системи ProZorro склала майже 59 млрд. грн.

Через систему ProZorro.Продажі через прозору конкурентну процедуру реалізовано майна та активів на суму понад 10 млрд. грн.

До системи eHealth приєдналося майже 18 млн. пацієнтів, 24 тис. лікарів та 1400 медичних закладів.

На порталі “Прозора інфраструктура” розкриваються дані про інфраструктурні закупівлі шести державних установ; зокрема систематизовано дані “Укравтодора” на суму майже 45 млрд. грн.

 

Донори проектів