Мета:

ТІ Україна переконана, що запобігати корупції можна, впроваджуючи відкриті дані в процеси державного управління. А ще – надаючи громадянам інноваційні цифрові рішення та сервіси.

 

Дії:

Розвиток системи публічних закупівель Prozorro

Transparency International Ukraine адмініструвала створення електронної системи публічних закупівель Prozorro. Після передачі її державному підприємству “Прозорро” ми зосередилися на моніторингу дотримання законодавства та розвитку аналітичних інструментів. Також ТІ Україна бере активну участь у вдосконаленні законодавства, що регулює публічні закупівлі. Наприклад, ми адвокуємо створення ефективного державного моніторингу на базі Держаудитслужби та законодавче регулювання допорогових закупівель. Окрім цього наша команда регулярно повідомляє Prozorro, якщо знаходить проблеми системи під час роботи з її даними.

Підтримка системи державних продажів Prozorro.Продажі

Організація адмініструвала створення системи державних продажів, яка працює на засадах Prozorro. Після успішних пілотних проєктів з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб до Prozorro.Продажі приєдналися інші партнери з боку держави та місцевої влади. Сьогодні через систему реалізується державне та комунальне майно, відбувається продаж об’єктів малої приватизації.

TI Україна передала Prozorro.Продажі державі й надалі надає підтримку проєкту, яким тепер керує державне підприємство. Зокрема, у вдосконаленні ІТ-рішення для системи та забезпеченні розробки блокчейну для системи.

Крім того, представники ТІ Україна брали участь у комісіях з розгляду скарг ФГВФО при продажі активів збанкрутілих банків і ДП “Прозорро.Продажі” при продажі об’єктів малої приватизації.

Запуск електронної медичної системи eHealth

ТІ Україна адмініструвала запуск електронної медичної системи eHealth. Після успішної реалізації першого етапу — запуску мінімального життєздатного продукту (MVP) — її було передано Міністерству охорони здоров’я. За допомогою eHealth пацієнти можуть укладати договір зі своїм сімейним лікарем. Надалі система отримає значно більше функцій та буде одним з наріжних каменів подальшої реформи медицини.

Просування прозорості в інфраструктурні проєкти

Transparency International Ukraine виступає в ролі Приймаючої організації для Національного секретаріату Construction Sector Transparency Initiative (CoST) в Україні. Крім того, ТІ Україна представлена в Консультативно-Наглядовій групі ініціативи та бере активну участь у зміні стандартів прозорості, підзвітності та доброчесності у сфері будівництва за публічні кошти. Основні заходи Ініціативи спрямовані на забезпечення публічного доступу до інформації щодо планування, реалізації та контролю за виконанням будівництва проєктів інфраструктури, а також на верифікацію правдивості та повноти цієї інформації. У рамках проєкту розпочав роботу портал “Прозора інфраструктура”. Це платформа відкритих даних про інфраструктуру, де всі дані проєкту, що переміг на Prozorro, становлять єдиний набір, який показує повну картину впровадження інфраструктурного проєкту — починаючи з планування і закінчуючи введенням в експлуатацію.

Відкриття даних у рази спрощує життя і навіть впливає на державну політику.

Менеджер проекту BI ProZorro

Команда
Іван ЛАХТІОНОВ
Директор програми інноваційних проєктів
lakhtionov@ti-ukraine.org
Христина ЗЕЛІНСЬКА
Менеджер програми інноваційних проєктів
zelinska@ti-ukraine.org
Сергій ПАВЛЮК
Менеджер проєкту BI Prozorro
pavliuk@ti-ukraine.org
Андрій ТИМОФЕЮК
Бізнес-аналітик проєкту BI Prozorro
tymofeiuk@ti-ukraine.org
Ілля БІБОВ
Консультант проєкту BI Prozorro
bibov@ti-ukraine.org
Анастасія ФЕРЕНЦ
Координатор регіонального напряму проєкту DOZORRO
ferents@ti-ukraine.org
Артем ДАВИДЕНКО
Координатор проєктів досліджень публічних закупівель
davydenko@ti-ukraine.org
Ярослав ПИЛИПЕНКО
Фахівець з публічних закупівель
pylypenko@ti-ukraine.org
Валерія ЗАЛЄВСЬКА
Менеджерка з комунікацій
zalievska@ti-ukraine.org
Вероніка БОРИСЕНКО
Координаторка донорів
borysenko@ti-ukraine.org
Олексій ЯРИЛЬЧЕНКО
Журналіст-розслідувач
yarylchenko@ti-ukraine.org
Результати

Абсолютна більшість закупівель за кошти бюджету відбуваються прозоро та на конкурентній основі. Номінальна економія станом на квітень 2020 року з часу роботи системи Prozorro склала понад 114 млрд грн.

Через систему Prozorro.Продажі через прозору конкурентну процедуру реалізовано майна та активів на суму понад 24 млрд грн.

До системи eHealth приєдналося майже 18 млн. пацієнтів, 24 тис. лікарів та 1400 медичних закладів.

На порталі “Прозора інфраструктура” розкриваються дані про інфраструктурні закупівлі шести державних установ; зокрема систематизовано дані “Укравтодора” на суму майже 45 млрд грн.

У 2019 році у партнерстві з командою підтримки реформ МЕРТ створити портал аналітичної звітності державних підприємств України ProZvit. Продовжуємо його вдосконалювати та розвивати.

Донори проектів