Мета:

Попередження проявів корупції шляхом впровадження відкритих даних у процеси державного управління та надання сервісів громадянам за допомогою інноваційних цифрових рішень та електронних інформаційних систем.

 

Відкриття даних у рази спрощує життя і навіть впливає на державну політику.

Сергій Павлюк, менеджер з впровадження аналітичних інструментів

Дії:

Розвиток системи публічних закупівель ProZorro

Transparency International Україна є частиною команди ProZorro. Організація адмініструвала створення електронної системи публічних закупівель. Після передачі її державному підприємству “Прозорро” ми зосередилися на моніторингу дотриманням законодавства та розвитку аналітичних інструментів. Також ТІ Україна бере активну участь у вдосконаленні законодавства, що регулює публічні закупівлі. Наприклад, ми адвокуємо створення ефективного державного моніторингу на базі Держаудитслужби та законодавче регулювання допорогових закупівель.

Підтримка системи державних продажів ProZorro.Продажі

Організація адмініструвала створення системи державних продажів, яка працює на засадах ProZorro. Після успішних пілотних проектів з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб до ProZorro.Продажі приєдналися інші партнери з боку держави та місцевої влади. Сьогодні через систему реалізується державне та комунальне майно. Через систему реалізується програма малої приватизації. TI Україна передала ProZorro.Продажі державі і надалі надає підтримку проекту, яким тепер керує державне підприємство.

Запуск електронної медичної системи eHealth

ТІ Україна адмініструвала запуск електронної медичної системи eHealth. Після успішної реалізації першого етапу – запуску мінімального життєздатного продукту (MVP) – її було передано Міністерству охорони здоров’я. За допомогою eHealth пацієнти можуть укладати договір зі своїм сімейним лікарем. Надалі система отримає значно більше функцій та буде одним з наріжних каменів подальшою реформи медицини.

Просування прозорості в інфраструктурні проекти

Transparency International Україна виступає в ролі Приймаючої організації для Національного секретаріату Construction Sector Transparency Initiative (CoST) в Україні. Окрім того ТІ Україна представлена в Консультативно-Наглядовій групі ініціативи та бере активну участь у зміні стандартів прозорості, підзвітності та доброчесності в сфері будівництва за публічні кошти. Основні заходи Ініціативи спрямовані на забезпечення публічного доступу до інформації щодо планування, реалізації та контролю за виконанням будівництва проектів інфраструктури, а також на верифікацію достовірності та повноти цієї інформації. В рамках проекту розпочав роботу портал “Прозора інфраструктура” – платформа відкритих даних про інфраструктуру, де всі дані проекту, виграного на ProZorro, становлять єдиний набір, який показує повну картину впровадження інфраструктурного проекту – починаючи з планування і закінчуючи введенням в експлуатацію.

Команда
Іван ЛАХТІОНОВ
Координатор DOZORRO
lakhtionov@ti-ukraine.org
Артем БАБАК
Керівник інформаційного напрямку DOZORRO
babak@ti-ukraine.org
Сергій ПАВЛЮК
Проектний менеджер
pavliuk@ti-ukraine.org
Результати

Абсолютна більшість закупівель за кошти бюджету відбуваються прозоро та на конкурентній основі. Номінальна економія станом на вересень 2018 року з часу роботи системи ProZorro склала майже 59 млрд. грн.

Через систему ProZorro.Продажі через прозору конкурентну процедуру реалізовано майна та активів на суму понад 10 млрд. грн.

До системи eHealth приєдналося майже 18 млн. пацієнтів, 24 тис. лікарів та 1400 медичних закладів.

На порталі “Прозора інфраструктура” розкриваються дані про інфраструктурні закупівлі шести державних установ; зокрема систематизовано дані “Укравтодора” на суму майже 45 млрд. грн.

 

Донори проектів