NULL

Мета: 

підвищити ефективність роботи Вищого антикорупційного суду в Україні. Виявити сильні та слабкі сторони діяльності суду, а також антикорупційної інфраструктури в цілому.

 

Дії:

Моніторинг та оцінка процедурних та судових аспектів роботи ВАКС 

Юристи ТІ Україна аналізують ефективність роботи Антикорсуду за спеціальною методологією. Вона включає відвідування судових засідань, аналіз процесу судового розгляду у двох інстанціях, опитування, інтерв’ю із суддями, прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детективами Національного антикорупційного бюро, співробітниками служби судової охорони. Для моніторингу відбирають кримінальні провадження, які охоплюють всіх суддів ВАКС.

Моніторинг діяльності ВАКС здійснюється за такими принципами: невтручання в процес здійснення правосуддя; неупередженість; об’єктивність і комплексність; прозорість; професійність.

Монітори збирають дані згідно з шаблонами та інструкціями методології. Монітори аналізують судові рішення, беруть участь в судовому засіданні як вільні слухачі, заповнюють анонімні анкети та беруть напівструкторовані інтерв’ю з працівниками ВАКС, САП, НАБУ, ССО.

Під час опитування судді діляться, який обсяг навантаження та як це впливає на виконання функцій, зі свого боку пропонують можливі законодавчі зміни для кращої ефективності.

Інтерв’ю з прокурорами САП та детективами НАБУ дозволить, зокрема, зрозуміти, наскільки оперативно, повно та всебічно розглядаються матеріали у ВАКС.

Інформація про роботу ВАКС також збирається з відкритих джерел, як брифінги, конференції, доповіді, посібники та інше. Разом із тим також включаються інформаційні джерела громадського контролю при органах антикорупційної інфраструктури.

 

Аналіз комунікаційного напрямку роботи ВАКС

Окрім аналізу процедурно-організаційної складової, одним з етапів проєкту є моніторинг комунікацій Антикорсуду. Комунікаційний відділ ТІ Україна аналізує інформаційну складову діяльності ВАКС, проводить медіамоніторинг згадок та надає рекомендації щодо зовнішньої комунікації. 

 

Рекомендації для ВАКС

Це дослідження включатиме рекомендації, що допоможуть визначити роль інституції та підвищити обізнаність громадян про ВАКС. Після збору даних ТІ Україна аналізує інформацію, готує аналітичну довідку, кінцевий звіт та рекомендації задля покращення роботи ВАКС.

Результати такого моніторингу дозволять:

• аналізувати якість рішення по кожній конкретній справі;
• виділити типове обґрунтування та мотивацію окремих суддів, узагальнені помилки;
• розробити рекомендації для покращення організаційних заходів правосуддя, зокрема питань діловодства та роботи апарату, секретарів судового засідання та помічників;
• аналізувати мотиваційну частину процесуальних документів прокурорів САП та детективів НАБУ;
• вивчити дотримання процедурно-матеріальних умов функціонування ВАКС та ССО.

 

Проєкт “Моніторинг діяльності та продуктивності ВАКС та інформування громадськості” реалізується за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) – провідної антикорупційної програми підтримки в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.

Справи Антикорсуду

З перебігом справ Вищого антикорупційного суду можна ознайомитися у розділі “Справи Антикорсуду”.

Катерина РИЖЕНКО
Заступниця виконавчого директора з юридичних питань
[email protected]
Олексій ДАНИЛЮК
Юридичний радник TI Ukraine
[email protected]
Сергій КУРІННИЙ
Юридичний радник TI Ukraine
[email protected]
Оксана ШТОГРИН
Юридична радниця