Іван ЛАХТІОНОВ
Заступник виконавчого директора з реалізації інноваційних проєктів
[email protected]
Магістр з обліку та аудиту (у 2010 році закінчив Миколаївський державний аграрний університет). Працював у відділі освіти Миколаївської міської ради, КП “Київське інвестиційне агентство” та в Державній авіаційній компанії “Україна”. Має великий практичний досвід роботи у сфері державних (публічних) закупівель. Був членом Органу оскарження допорогових закупівель та членом Комісії з розгляду звернень на можливі порушення при здійсненні допорогових закупівель.
Статті автора:
18 Грудня, 2024
Чотири ключові кроки, які необхідно реалізувати вже у 2025 році для успішного старту реформи Рахункової палати.
Читати
9 Грудня, 2024
Чому держава втрачає гроші на публічних закупівлях? Перша відповідь, що спадає на думку — через корупцію.
Читати
17 Червня, 2024
Спроба підтримати національних виробників провалилася. Це визнали навіть самі її ініціатори. Але замість скасувати локалізацію, за нею хочуть посилити контроль.
Читати
Більше
Менше
дописів
7 Березня, 2024
Нова агенція тилових закупівель намагається реформувати систему постачання продуктів для військових. Але постачальники, що роками отримували контракти, вставляють палки в колеса.
Читати
16 Лютого, 2024
Виступ заступника виконавчого директора TI Ukraine з інноваційних проєктів Івана Лахтіонова під час вебінару «Моніторинг відбудови» Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.
Читати
9 Грудня, 2023
Інструкція для тих, хто хоче почати впливати на раціональне витрачання коштів держави, але не знає, з чого почати.
Читати
30 Листопада, 2023
Чому зупиняти платежі за результатами моніторингів Держаудитслужби (законопроєкт №10089) — погана ідея. І що можна зробити натомість, щоб дати аудиторам більше важелів впливу.
Читати
2 Листопада, 2023
Акції щодо пріоритетності бюджетних витрат наживо пройшли щонайменше в Києві, Одесі, Дніпрі та Черкасах. А онлайн — здається, зачепили всю країну.
Читати
18 Серпня, 2022
Чому вимога локалізації лише створює проблеми під час закупівель складних товарів, але не стимулює українське виробництво?
Читати
11 Липня, 2022
Як зберегти довіру міжнародних партнерів під час використання коштів для відбудови України після війни?
Читати
3 Лютого, 2022
До другого читання у законопроєкт 3739 про локалізацію в Prozorro внесли зміни, щоб не порушувати міжнародні зобов’язання. Як тепер вона працюватиме.
Читати
7 Грудня, 2021
Останні зміни в антимонопольне законодавство не йдуть на користь конкуренції в публічних закупівлях.
Читати
5 Серпня, 2021
На честь п’ятиріччя електронної системи публічних закупівель згадуємо, як купували до її появи.
Читати
10 Грудня, 2020
У День боротьби з корупцією ДП “Прозорро” організувало дискусію про ефективність нововведень у сфері публічних закупівель. Ми ділилися висновками наших останніх досліджень.
Читати
20 Листопада, 2020
У більшості регіонів пакунки малюка закінчилися ще навесні. Ситуацію намагалися виправити різними методами: закупівля в Prozorro, монетизація і навіть новий закон. Спробуємо розібратися, чи вдалося.
Читати
17 Листопада, 2020
Чому спроби захистити національного виробника в Україні перешкоджають конкуренції, і як працює (або ні) локалізація в інших країнах світу.
Читати
19 Жовтня, 2020
Іван Лахтіонов пояснив, яку закупівлю можна назвати вдалою з точки зору замовника, для майданчика Zakupki. Prom ua.
Читати
16 Жовтня, 2020
Найкращий спосіб переконатися, що діти отримують усе необхідне в школі, – контролювати дії влади, насамперед самих шкіл та органів управління освітою. І саме тому Transparency International Ukraine створила спеціальний проєкт “Що купує твоя школа”.
Читати
12 Жовтня, 2020
Чи можна уникнути батьківських внесків? Наскільки держава готова забезпечити законах право на безкоштовну середню освіту? І яким взагалі є це забезпечення? Розбираємося.
Читати
24 Вересня, 2020
Про виклики перевірки, використання “ковідних” коштів, та чому фонд не передбачений бюджетом у 2021 році журналістка Українського радіо поговорила з директором програми інноваційних проєктів TI Україна Іваном Лахтіоновим.
Читати
1 Вересня, 2020
Чому слід відмовлятися від спрощеної процедури закупівель для боротьби з COVID-19 та повертати їх у конкурентне русло.
Читати
3 Липня, 2020
Коли в кінці березня парламент проголосував за створення Фонду для боротьби з коронавірусом, дехто сприйняв це схвально. Але чимало експертів поставили під сумнів потребу в такому фонді. І небезпідставно.
Читати
3 Червня, 2020
Спроба відродити тендерний комітет Міністерства охорони здоров'я, методологія "Укравтодору" і воскресіння ідеї "купуй українське – плати українцям". Усе це – лихі передвісники того, що сферу публічних закупівель дуже хочуть контролювати.
Читати
23 Квітня, 2020
Не таємниця, що Україна виявилася не готовою до пандемії. Від першого офіційного випадку захворювання на COVID-19 наша держава зіткнулася з нестачею… всього. Навіть найзвичніші та […]
Читати
6 Квітня, 2020
Пандемія коронавірусу змусила державу та місцеву владу оперативно реагувати на загрозу, перерозподіляючи кошти бюджету.
Читати
17 Березня, 2020
Закупівлі, спрямовані на запобігання виникненню і поширенню коронавірусу, будуть здійснювати через прямі договори. Але завдяки спільним зусиллям депутатів, Мінеконрозвитку та громадського сектору, ці договори й усі додатки до них будуть обов’язково публікувати в Prozorro.
Читати
11 Березня, 2020
Що не так з типовою тендерною документацією для закупівлі робіт з будівництва і ремонту доріг і чому і її потрібно доопрацювати.
Читати