ВІДКРИТИЙ УРЯД І УКРАЇНА: ЧИ СПРОМОЖНА КРАЇНА НАЛЕЖНО ВИКОНУВАТИ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ?

1 липня сплинув термін виконання другого Плану дій на 2014-2015 роки міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». У вересні місяці країна має підготувати та надіслати Керівному комітету Ініціативи офіційний звіт Уряду та незалежний звіт громадськості. Transparency International Україна презентує результати у вигляді інфографіки.

open_gov_ukr_15_07_2016.jpg

Із 32 зобов’язань Плану дій на 2014-2015 роки виконано 14 зобов’язань – 44%, у процесі виконання – 14 (44%), не виконано 2 (6%) та знято з виконання – 2 (6%). Загальний показник успішності реалізації Ініціативи становить 88%. Понад 20 громадських організацій допомагають впроваджувати План дій.

Взяті зобов’язання мають бути виконані, не зважаючи на термін реалізації. Головне – результат. Громадськість паралельно відслідковує виконання першого Плану дій на 2012-2013 роки. З 47 зобов’язань виконано 35 – 75%, у процесі виконання – 10 (21%), не виконано 2 (4%). Загальний показник успішності реалізації Ініціативи становить 96% .

За оцінкою незалежних експертів у «Щорічній доповіді Кабінету Міністрів України «Про стан інформатизації та розвиток інформаційного суспільства в Україні» за 2013 рік механізм Ініціативи ПВУ визнано як один із самих чітких, відкритих та демократичних механізмів у взаємодії урядових структур із громадянським суспільством зі всіх наявних в Україні механізмів.

Серед виконаних зобов’язань слід відзначити:

Впровадження Ініціативи – це не лише вчасне виконання Плану дій, але й можливість розбудови роботи урядових структур, започаткування нових відкритих стандартів партнерства.

Серед наших спільних успішних практик:

  • вперше в урядовому документі – національному плані дій – з’явився розділ “партнери”;
  • працює 6 тематичних робочих груп зі співголовами – від громадської організації та від уряду;
  • є спроба запровадити механізм Малої координаційної ради як оперативний менеджмент;
  • найкраща практика України – створення системи ProZorro;
  • регіональні обговорення відбувались із трансляцією в мережі інтернет;
  • 80% включених зобов’язань до національного плану дій – пропозиції громадськості;
  • перший національний план дій прийнято рішенням Національного круглого столу із трансляцією в інтернеті;
  • перший національний план дій увійшов до 10-ки найкращих планів дій за результатами Щорічної зустрічі на вищому рівні у Бразилії.

Заступник директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю, завідуюча відділом комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів Наталія Окша зазначає: «Основна мета Ініціативи – запровадити новий підхід до державного управління, що полягає у партнерстві урядів та інститутів громадянського суспільства у розробленні та реалізації державної політики. Великою перевагою цієї Ініціативи є можливість обміну досвідом міжкраїнами щодо вирішення схожих проблемних питань. Успіх реалізації Ініціативи в Українівеликою мірою залежить від партнерської взаємодії Уряду, інститутів громадянськогосуспільства та Верховної Ради України».

Експерт з врядування Transparency International Україна Олеся Архипська наголошує: «Україна має достатньо високі показники впровадження Ініціативи у порівнянні з іншими країнами.Наявний механізм Ініціативи – це унікальна можливість трансформації та розбудови системи належного відповідального врядування. Нашим найближчим завданням буде не лише подальша трансформація системи взаємодії інститутів громадянського суспільства із урядовими структурами в Україні, але й розбудова транснаціональної платформи «стейк-холдерів»».

Transparency International Україна високо цінує партнерство громадських організацій, Координаційної ради, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Керівного комітету Ініціативи та Відділу підтримки, Ініціативи «Відкритий Парламент» і циро вдячні за підтримку Представництву ПРООН в Україні,  Міністерству закордонних справ Данії, Посольству Великої Британії в Україні, Програмі USAID «РАДА» та Фонду «Східна Європа».

ТІ Україна активно сприяє впровадженню міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» (ПВУ) із самого початку її анонсування. ПВУ – це багастороння Ініціатива, яка налічує 69 країн-учасниць, офіційно запроваджена 20 вересня 2011 року в ході сесії Генеральної Асамблеї ООН. Україна приєдналася до Ініціативи у вересні 2011 року.

Файли

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *